בעקבות דיווח כוזב: ארה"ב אסרה על חברה מקומית לדרג אג"ח ממשלתיות

האיסור על סוכנות איגן ג'ונס במסגרת הסדר עם הרשות לני"ע בארה"ב לאחר שהחברה טענה כי החלה בדירוג מוקדם מכפי שעשתה באמת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

על סוכנות דירוג האשראי האמריקאית איגן-ג'ונס נאסר לדרג אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות משכנתאות למשך 18 חודשים, לאחר שהסדירה אישומים לפיהם הגישה דיווחים כוזבים לרשות לני"ע בארה"ב (SEC). לפי הצהרת הרשות, איגן-ג'ונס הטעתה אותה כאשר קבעה כי דירגה את שני סוגי ניירות הערך מאז 1995 בעת הגשת בקשה למעמד של ארגון דירוג אשראי מוכר בארה"ב (NRSRO). למעשה, החברה החלה לדרג אג"ח אלה רק בשנת 2008, אותה שנה בה הגישה בקשה לקבלת הדירוג.

10 חברות בלבד בארה"ב הן בעלות מעמד של ארגון דירוג אשראי מוכר בארה"ב. עם זאת, זהו מספר גדול יותר מזה שהותר ב-1975, כאשר הרשות לני"ע החלה לפקח על מגזר הדירוג, אז הותר רק ל-3 החברות הגדולות בשוק מעמד שכזה - סטנדרד אנד פור'ס (S&P) מודי'ס ופיץ'.

חברות קטנות יותר, כמו איגן-ג'ונס, לעתים מבצעות דירוגי אשראי בניגוד למגמות במגזר, שכן על מנת להתבלט לעומת "3 הגדולות" עליהן להתיר רושם מיוחד. החברה הורידה בשנה שעברה את דירוג האשראי של צרפת ושל גרמניה מרמתו המושלמת. מאז, הלכו גם סוכנויות דירוג נוספות בעקבותיה בנוגע לצרפת. איגן ג'ונס גם הצטרפה לסטנדרד אנד פור'ס בהורדת דירוג האשראי המושלם של ארה"ב.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker