בריטניה: העישון במקומות ציבוריים נאסר - ומספר התקפי האסתמה נפל

בשנה הראשונה לחוק נרשמה ירידה של 12.3% במספר התקפי האסתמה בקרב ילדים שנזקקו לטיפול בבית חולים; מחקרים קודמים הצביעו על ירידה במספר האשפוזים בעקבות התקפי לב לאחר כניסתו לתוקף של החוק ב-2007

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מספר הילדים שהגיעו לבתי חולים בבריטניה בשל התקפי אסתמה נפל בשיעור חד לאחר שנים של עלייה עקבית, מאז שבמדינה נאסר על עישון במקומות ציבוריים כמו בארים, מסעדות ומשרדים.

בשנה הראשונה מאז הוחל האיסור, שנכנס לתוקף ביולי 2007, נרשמה ירידה חדה של 12.3% במספר המקרים של התקפי אסתמה בקרב ילדים שנזקקו לטיפול רפואי בבית חולים. בשנה השנייה והשלישית נרשמה ירידה נוספת של למעלה מ-3%. בסך הכול, בבתי החולים בבריטניה נרשמה ירידה של 6,802 מקרים מסוג זה, לפי נתוני משרד הבריאות הבריטי.

ירידה של 12.3% במספר המקרים של התקפי אסתמה בקרב ילדים בשנהצילום: אי–פי

לפני החלת החוק, מספר הילדים חולי אסתמה שקיבלו טיפול בבתי חולים עלה מדי שנה בשיעור ממוצע של 2.2%. מחקר מקביל בסקוטלנד הצביע על תוצאות דומות כשהאיסור נכנס לתוקף שנה לפני כן. הממצאים מפיגים את החששות שעלו עם אישור החוק לפיהם האיסור על עישון במקומות ציבוריים יגביר את העישון בתוך הבית, מה שיחשוף וילדים לעישון פסיבי במידה מוגברת.

מחקרים כבר הצביעו על תרומות שונות של איסור העישון על איכות החיים, בהם ירידה כללית של שיעור המעשנים באוכלוסייה ושל היקף העישון הפסיבי. בנוסף, חוקרים באוניברסיטת בת' דיווחו ב-2010 על ירידה של 2.4% במספר אשפוזי החירום בעקבות התקפי לב, לאחר שהחוק נכנס לתוקף. בשנה הראשונה נרשמו בבתי החולים בבריטניה ירידה של 1,200 מקרים של התקפי לב שאילצו אשפוז חירום.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker