לוגו בלומברג
בלומברג

אמון הציבור בעסקים, בממשלות ובתקשורת נפל בשנה האחרונה, על רקע שורה של שערוריות פיננסיות ופוליטיות, כך עולה מסקר גלובלי חדש.

האמון בעולם במוסדות הפיננסיים נמוך במיוחד, בפרט במדינות עשירות שסבלו ממשברים כלכליים וקנסו בנקים על פרשיות של הלבנות כספים ומניפולציות, לפי ברומטר אמון הציבור של חברת יחסי הציבור אדלמן. "ישנו משבר מנהיגות גדול מאוד", אמר ריצ'רד אדלמן, נשיא ומנכ"ל החברה, לבלומברג. "הבעיה הגדולה היא שאנשים לא חושבים שמנהיגיהם מסוגלים לומר להם את האמת".

בסקר, אשר פורסם לקראת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס שבשווייץ, עלה האמון הכללי במוסדות לשיעור של 57%, לעומת 51% בסקר הקודם. עם זאת, האמון במנהיגים ירד. אף ש-50% מהנשאלים סומכים על עסקים באופן כללי שיעשו את הדבר הנכון, רק 18% סומכים על כך שהמנהלים יאמרו להם את האמת - הפרש של 32% בין המוסדות עצמם לאנשים שמנהלים אותם. מצבן של הממשלות אינו טוב יותר - 41% סומכים על הממשלות שיעשו את הדבר הנכון, ורק 13% מאמינים למנהיגים.

מנהיגי G-8, בחודש מאי האחרון.צילום: רויטרס

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לדברי אדלמן, זוהי תוצאה של שערוריות פוליטיות ופיננסיות, כמו חקירת הבנקים הגדולים בנוגע למניפולציה בריבית הליבור, פרשיות מסחר לפי מידע פנים בארה"ב ובבריטניה ושערוריית הרצח שבה היה מעורב בו שילאי, לשעבר מבכירי המפלגה הקומוניסטית בסין.

המגזר העסקי שבו רמת האמון היתה הגבוהה ביותר בסקר היה מגזר הטכנולוגיה, עם שיעור אמון של 77%, בעוד שהבנקים והמוסדות הפיננסיים זכו ל-50% אמון. אמצעי התקשורת זכו ל-53% אמון.

רמת האמון בארגונים לא ממשלתיים דווקא גדלה. "אנשים בוטחים עכשיו במומחים, כמו למשל אנשי אקדמיה, או בעמיתים - כמו למשל חברים בפייסבוק", אמר אדלמן. "משבר המנהיגות מוביל לכך שאנשים משנים את ההשקפה לגבי מי שהם צריכים להקשיב לו". הסקר של אדלמן נערך באינטרנט בקרב 31 אלף אנשים מ-26 מדינות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker