נשים וילדות נפגעו בצורה הקשה ביותר במיתון העולמי

בעקבות המיתון העולמי זינקה תמותת התינוקות ממין נקבה, ומספר הבנות שעברו התעללות או הורעבו גדל, לפי דו"ח של ארגוני זכויות אדם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשים וילדות נפגעו בצורה הקשה ביותר במיתון העולמי, כך אומרים ארגוני פיתוח וזכויות ילדים, בדו"ח שפורסם באתר ה-BBC.

"העולם מכשיל ילדות ונשים", נכתב בדו"ח של הארגונים Plan International ו-Overseas Development Institute. לפי הדו"ח, בעקבות הנסיגה בכלכלה העולמית זינקה תמותת התינוקות ממין נקבה, ומספר הבנות שעברו התעללות או הורעבו גדל.

נשים בסנגל צילום: רויטרס

המגמות הללו עלולות לפגוע בהישגים שכבר נעשו לקראת יעדי המילניום של האו"ם. "השיפורים שהושגו בחמש השנים האחרונות מאוד פגיעים", אמר נייג'ל צ'פמן, מנכ"ל ארגון זכויות הילדים Plan International ל-BBC. "זה מזעזע, משום שאני לא חושב שמישהו באמת שם לב לכך".

בזמן המיתון העולמי זינק קצב תמותת התינוקות הבנות פי חמישה לעומת קצב תמותת התינוקות ממין זכר, אמר צ'פמן. צמיחה שלילית של 1% מגדילה את שיעור תמותת התינוקות ב-7.4 מיתות על כל 1,000 בנות, לעומת 1.5 לבנים, הוסיף, כשהוא מצטט נתונים ממחקר של הבנק העולמי שנערך ב-57 מדינות. ילדות גם לומדות פחות בבתי ספר - שיעור הבנות שהשלימו חינוך יסודי ירד ב-29% במהלך המיתון העולמי, לעומת ירידה של 22% אצל בנים. ילדות רבות נאלצות להישאר בבית ולעשות את עבודות הבית, היות שאמהותיהן יוצאות לעבוד, לפי הדו"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker