פרנקפורט הובילה את אירופה לעליות למרות תבוסת מרקל בסקסוניה

המפלה שנחלה מפלגתה של הקנצלרית תעניק רוב לאופוזיציה בבית העליון של הפרלמנט ותקשה על מרקל להעביר חקיקה; באסיה נרשמה מגמה מעורבת; טוקיו ירדה ב-1.5% לאחר שהין שב להתחזק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עליות נרשמות באירופה היום, גם לאחר הפסד של הקואליציה של מרקל בבחירות במדינת סקסוניה תחתית בגרמניה. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-0.3%; לונדון עלתה ב-0.4%; פאריס ופרנקפורט התחזקו ב-0.6%; מילאנו עלתה ב-0.4%. החוזים על מדד S&P 500 האמריקאי מצביעים על עלייה של 0.1%, אך היום לא יתקיים מסחר בוול סטריט לרגל יום מרתין לותר קינג. ביום שישי ננעל המדד בעלייה של 0.3%.

הקואליציה של אנגלה מרקל ספגה הפסד צורב בבחירות אזוריות במדינת סקסוניה תחתית. קואליציה של סוציאל דמוקרטים וירוקים זכתה בבחירות עם יתרון של מושב אחד. התוצאה תביא את מפלגות השמאל-מרכז לרוב בבית העליון של הפרלמנט הגרמניה, מה שעשוי להקשות על ממשלת מרקל להעביר חקיקה חדשה.

בגרמניה פורסם נתון מעודד עבור הבנק המרכזי של אירופה - ירידה של 0.3% במדד המחירים ליצרן במדינה, מה שעשוי להקל גם על האינפלציה, ולהפחית את הלחץ על הבנק לפעול כנגד אינפלציה ולהעלות ריבית בתקופה של מיתון.

שרי האוצר של גוש היורו נפגשו היום לפגישה ראשונה בשנת 2013. השרים צפויים היו לבחור נשיא חדש לקבוצה, במקום ז'אן-קלוד יונקר הפורש. המועמד המוסכם על כולם הוא שר האוצר של הולנד, ירון דיסלבלום.

מנייתה של המו"לית הבריטית פירסון, אשר מוציאה לאור את העיתון "פייננשל טיימס", ירדה ב-3% בעקבות אזהרת רווח שפרסמה. החברה הזהירה כי רווחיה השנתיים צפויים להיות נמוכים מכפי שצפתה בעבר, בשל תנאי השוק הקשים ורווחים נמוכים משמעותית בחטיבת ספרי הלימוד וחטיבת "פייננשל טיימס".

פירסון הורידה את תחזית הרווח שלה ל-2012 ל-84 פני למניה, לעומת התחזית הקודמת לרווח של 84.9 פני למניה. החברה צופה כי תדווח על רווח תפעולי של 935 מיליון ליש"ט (1.49 מיליארד דולר), לעומת רווח תפעולי של 942 מיליון ליש"ט ב-2011. תנאי השוק הקשים, בשילוב שינויים מבניים בתעשייה יימשכו גם ב-2013, אמרה החברה בהודעה שפירסמה היום.

מגמה מעורבת נרשמה היום בבורסות אסיה. טוקיו ירדה ב-1.5% לאחר שהין חזר להתחזק, ולאחר שבשבוע שעבר עלתה לרמתה הגבוהה מאז אפריל 2010; הין התחזק ב-0.6% מול הדולר והיורו, לרמה של 28 ין לדולר ו-119.23 ין ליורו. סיאול נחלשה ב-0.1%; הונג קונג ירדה ב-0.1%; ושנחאי עלתה ב-0.5%. מדד MSCI אסיה פסיפיק ירד ב-0.5%.

הבנק המרכזי של יפן התכנס לישיבת קביעת מדיניות מוניטרית בת יומיים, על רקע התחזקות מחודשת של הין. הין נחלש בשבועות האחרונים, בין היתר הודות לחילופי השלטון, ועליית מפלגתו של שינזו אבה, שהבטיחה תמריצים כלכליים וקראה לקביעת יעד אינפלציה גבוה יותר בבנק המרכזי. היום מתחזק הין מול הדולר והיורו, מה שמעיב על היצואניות היפניות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker