השבוע בוול סטריט: דו"חות אפל עשויים לתת זריקת עידוד למניה

במהלך השבוע יפורסמו דו"חות רבים של חברות טכנולוגיה ונתונים מכיוון שוק הדיור האמריקאי; הקונגרס ידון בהעלאה זמנית של תקרת החוב

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

לאחר שביום שישי ננעל מדד S&P 500 בשיא של חמש שנים והשלים שבוע חיובי בוול סטריט, על רקע עונת הדו"חות וכוונת הקונגרס האמריקאי להעלות באופן זמני את תקרת החוב, ימשיכו גם בשבוע הקרוב שני הנושאים הללו להשפיע על המסחר. מחר (יום שני) לא יתקיים מסחר בשל יום מרטין לותר קינג בארה"ב.

מדד דאו ג'ונס נסגר ביום שישי בעלייה של 0.4% בדרכו לעלייה שבועית של 1.2%; מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% לרמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2007; מדד נאסד"ק נסגר בירידות קלות בעקבות דו"חות כספיים מאכזבים של ענקית השבבים אינטל, אולם עלה ב-0.3% בסיכום שבועי. מדד התנודתיות VIX, אשר מכונה "מדד הפחד", ננעל ביום שישי ברמתו הנמוכה ביותר מאז אפריל 2007.

לאחר השבעתו של הנשיא ברק אובמה לכהונה שניה, הוא ישוב השבוע לעסוק בסוגיה הבוערת ביותר שעל סדר היום – תקרת החוב. בית הנבחרים האמריקאי יקיים השבוע הצבעה על אישור העלאת תקרת החוב של הממשל בארה"ב לשלושה חודשים, הודיע ביום שישי מנהיג סיעת הרוב הרפובליקני בית הנבחרים, אריק קנטור.

"בשבוע הבא, נאשר העלאה זמנית של תקרת החוב למשך שלושה חודשים על מנת להעניק לסנאט ולבית הנבחרים זמן נוסף לאישור התקציב", אמר קנטור. מוקדם יותר אמר יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, ג'ון ביינר הרפובליקאי, כי יש לאשר את תקציב הממשל בטרם תבוצע העלאה ארוכת טווח של תקרת החוב של הממשל.

תקרת החוב היא הסכום המירבי שמותר לארה"ב ללוות על פי חוק. בעבר הועלתה תקרת החוב כדרך שגרה, כמהלך טכני בלבד. אולם לנוכח לחצים כבדים לקצץ בחובותיה, משתמשים הרפובליקאים בגבול הטכני הזה כבן ערובה בקרב על קיצוצי התקציב. אם תקרת החוב לא תועלה ברגע שארה"ב תגיע לרגע שבו אין לה כסף לפרוע את חובותיה, היא עלולה להיכנס באופן טכני לחדלות פירעון, ולפני כן להשבתה של פעילות רוב משרדיה. כרגע נמצאת תקרת החוב ברמה של 16.4 טריליון דולר.

עונת הדו"חות לרבעון הרביעי צוברת תאוצה, ובמהלך השבוע הקרוב יתפרסמו שלל דו"חות של חברות גדולות, בעיקר בתחומי הטכנולוגיה ומוצרי הצריכה. עד כה, מבין 56 חברות במדד S&P 500 שדיווחו על תוצאותיהן הרבעוניות עד כה, כ-70% עלו על תחזיות האנליסטים. הרווחים ברבעון הרביעי גדלו עד כה ב-2.5% לעומת הרבעון המקביל, הגידול הרבעוני השני באיטיותו ברווחים מאז 2009, לפי נתוני בלומברג.

גוגל תפרסם את דו"חותיה הרבעוניים ביום שלישי לאחר סגירת המסחר, וכמוה גם יבמ. אנליסטים צופים כי גוגל תדווח על רווח של 10.58 דולר למניה, עם הכנסות של 12.39 מיליארד דולר, לעומת רווח של 9.5 דולר למניה והכנסות של 8.13 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. עבור 2012 כולה צופים אנליסטים רווח של 39.83 דולר למניה, עם הכנסות של 41.56 מיליארד דולר.

משקיעים רבים מצפים לדו"חות אפל, אשר אם יספקו הפתעה חיובית, יתנו זריקת עידוד למנייתה של ענקית הטכנולוגיה, אשר נפלה בכמעט 30% מאז השיא שאליו הגיעה בספטמבר. לפי התחזיות, צפויה אפל לדווח על רווח רבעוני של 13.41 דולר למניה, עם הכנסות של 54.7 מיליארד דולר, לעומת רווח של 13.87 דולר למניה והכנסות של 46.33 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

חברות נוספות שיפרסמו דו"חות השבוע כוללות את מיקרוסופט, סטארבקס, מקדונלד'ס, נטפליקס קימברלי קלארק ופרוקטר אנד גמבל.

בגזרת המקרו, ימתינו המשקיעים לסימנים חיוביים נוספים מענף הדיור האמריקאי, לאחר שבשבוע שעבר דווח על זינוק בהתחלות הבניה לשיא של ארבע וחצי שנים. ביום שלישי יפורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים בארה"ב, אשר להערכת אנליסטים עלו ב-0.6% לקצב שנתי של 5.1 מיליון. ביום שישי יפורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים, שלפי ההערכות עלו ב-2.1% לקצב שנתי של 387 אלף.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker