תפוקת הנפט של ארה"ב זינקה בשיעור החד זה 150 שנה

קפצה ב-14% בשנת 2012 הודות לשיפורים בשיטות הקידוח; הביקוש לנפט נפל לשפל של 16 שנים: מכון הנפט האמריקאי - "זו היתה שנה של ניגודים"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תפוקת הנפט של ארה"ב זינקה בשנת 2012 בשיעור החד ביותר זה למעלה מ-150 שנה, ואילו הביקוש לנפט בכלכלה הגדולה בעולם נפל לשפל של 16 שנים, מסר היום מכון הנפט האמריקאי (API), ארגון הפועל במימון חברות הנפט.

תפוקת הנפט של ארה"ב זינקה בשנה שעברה ב-779 אלף חביות ביום, או 14% - הזינוק השנתי החד ביותר מאז שנת 1859 - לרמה של 6.43 מיליון חביות ביום, הרמה הגבוהה ביותר זה 15 שנים, מסר API. הזינוק בתפוקה נבע משיפורים בשיטות הקידוח - ובכלל זה שימוש בקידוח אופקי ובסדיקה הידראולית - אשר אפשרו להגיע לעתודות נפט גולמי שבעבר לא ניתן היה לנצלן.

מנגד, הביקוש לנפט בארה"ב ירד בשנה שעברה ב-2% לעומת 2011, לרמה של 18.6 מיליון חביות ביום, הרמה הנמוכה ביותר מאז שנת 1996. "הירידה בביקוש נבעה מחולשת הכלכלה", אמר ג'ון פלמי, הכלכלן הראשי של API, בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג. "יש חולשה בביקוש לבנזין, שר קשור לתעסוקה והמכירות הקמעונאיות. ויש חולשה בביקוש לדיזל שמשקף האטה במגזר הייצור", הוסיף.

"זו היתה שנה של ניגודים", אמר פלמי בהודעה שפירסם. "הביקוש לכל רוחב סוגי המוצרים בארה"ב נחלש, ואילו התפוקה המקומית של נפט גולמי נסקה". 

צילום: אי פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker