קרניבל של אריסון אישרה רכישה חוזרת של מניות במיליארד דולר

חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם גם הודיעה על חלוקת דיווידנד רבעוני למשקיעים בסך 25 סנט למניה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קרניבל, חברת שיט התענוגות הגדולה בעולם שבראשה עומד המנכ"ל מיקי אריסון - אחיה של שרי אריסון - הודיעה היום (ה') כי דירקטוריון החברה החליט על חידוש האישור לתוכנית רכישה חוזרת של מניות בהיקף של עד מיליארד דולר, ועל חלוקת דיווידנד רבעוני של 25 סנט למניה.

החברה מסרה כי כבר ביצעה רכישת חוזרת של שני מיליון מניות רגילות בשווי של 78 מיליון דולר מאז תחילת שנת הכספים הנוכחית שהחלה בתחילת דצמבר. בכך הגיעו סך הרכישות שביצעה החברה במסגרת תוכנית רכישת המניות בהיקף של מיליארד דולר שאושרה במקור בשנת 2007, ל-835 מיליון דולר. בישיבת דירקטוריון קרניבל שנערכה ביום רביעי, הוגדל סכום ה-165 מיליון דולר הנותרים במסגרת תוכנית הרכישה החוזרת של מניות למיליארד דולר. הדיווידנד הרבעוני שהוחלט לחלק למשקיעים יחל לגבי בעלי מניות החברה נכון ל-22 בפברואר, וישולם ב-15 במארס.

מיקי אריסוןצילום: בלומברג

בחודש שעבר דיווחה קרניבל כי רווחיה הרבעוניים נחתכו ביותר ממחצית על רקע המשך הנסיגה בהכנסות בעקבות אסון ספינת קוסטה קונקורדיה בתחילת 2012, וסיפקה תחזית רווח שנתי נמוכה מתחזיות האנליסטים. החברה רשמה רווח נקי של 93 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, ברבעון הכספים שהסתיים בסוף נובמבר, לעומת רווח נקי של 217 מיליון דולר, או 28 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי סעיפים חד פעמיים, רשמה החברה רווח של 98 מיליון דולר, או 13 סנט למניה. הכנסות החברה ברבעון, שהיה רבעון הכספים הרביעי של קרניבל, הסתכמו ב-3.6 מיליארד דולר - ירידה לעומת 3.7 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת.

במבט קדימה, העריכה בחודש שעבר החברה כי תרשום בשנת הכספים הנוכחית, שהחלה בתחילת דצמבר, רווח של 2.2-2.4 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 2.49 דולר למניה. "בעקבות טרגדיית קוסטה קונקורדיה שהתרחשה בינואר 2012, השנה החולפת היתה המאתגרת ביותר בתולדות החברה", אמר המנכ"ל אריסון בעת פרסום הדו"חות בחודש שעבר. בחודש ינואר 2012, ספינת קוסטה קונקורדיה שבבעלות קרניבל עלתה על שרטון מול חופי איטליה - תאונה שגרמה למותם של 32 בני אדם. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הספינה קוסטה קונקורדיה, ינואר 2012צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker