האינפלציה בארה"ב ב-2012 - השלישית הכי נמוכה זה עשור

מדד המחירים לצרכן עלה ב-2012 ב-1.7%; בטחון ענף הבנייה בארה"ב בשיא של 6 שנים; התפוקה התעשייתית גדלה חודש שני ברציפות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה זה החודש השני ברציפות, הבטחון בענף הבנייה נותר בשיא של שש שנים, ומדד המחירים לצרכן נותר ללא שינוי בדצמבר בדרכו לעלייה השנתית השלישית הכי מתונה בעשור החולף, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום בארה"ב.

מדד המחירים לצרכן בארה"ב (CPI) נותר ללא שינוי בדצמבר לאחר ירידה של 0.3% בחודש הקודם, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. המדד היה בהתאם לתחזיות הכלכלנים. בסיכום שנתי עלה המדד ב-1.7% בשנת 2012 - העלייה השלישית הכי מתונה בעשור החולף - לאחר עלייה של 3% בשנת 2011. העלייה השנתית הממוצעת של מדד המחירים לצרכן בארה"ב בעשור החולף היתה 2.4%.

צילום: רויטרס

מדד הליבה של מדד המחירים לצרכן, אשר אינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לתנודתיים, עלה בדצמבר ב-0.1% - עלייה חמישית בשיעור זה בשישה החודשים האחרונים. בסיכום שנתי, עלה המדד ב-1.9% ב-2012 לאחר עלייה של 2.2% בשנת 2011. העלייה של המדד הליבה בשנה שעברה היתה זהה לעלייה הממוצעת שרשם המדד בעשר השנים האחרונות.

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה בדצמבר ב-0.3% לאחר עלייה של 1% בנובמבר, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של 0.2% לאחר עלייה של 1.1% שעליה דווח במקור בחודש הקודם.

מדד הבטחון בענף הבנייה בארה"ב של איגוד קבלני הבתים הלאומי (NAHB) ובנק ולס פרגו נותר ללא שינוי בינואר לעומת החודש הקודם, ברמה של 47 נקודות - הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2006. המדד קפץ ב-88% לעומת רמתו בינואר 2012.כלכלנים צפו עלייה קלה של המדד לרמה של 48 נקודות. מדד מתחת לרמה של 50 נקודות מצביע על כך שיותר קבלני בנייה העריכו כי מצב השוק גרוע, משהעריכו כי מצבו טוב.

הבנק הפדרלי יפרסם היום בשעה 21:00 לפי שעון ישראל את "ספר הבז'" - הדו"ח התקופתי של הבנק המרכזי של מצב כלכלת ארה"ב. הדו"ח ישמש את בכירי הבנק הפדרלי בבואם לגבש את החלטותיהם בישיבת הריבית הבאה של הבנק המרכזי שתתקים ב-29 וב-30 בינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker