ג'יי פי מורגן הטיל האחריות בפרשת "הלווייתן מלונדון" על המנכ"ל

"ג'יימי דיימון נושא באחריות מוחלטת לכישלונות שהובילו להפסדים בחטיבת ההשקעות בלונדון", נאמר בהודעת הבנק היום; ג'יי פי מורגן דיווח היום על עליה של 53% ברווחיו

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

ג'יי פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב במונחי נכסים, הודיע היום כי הוריד את שכרו של המנכ"ל ג'יימי דיימון בעקבות חקירת ההפסדים מפרשת "הלווייתן מלונדון".

"דיימון נושא באחריות מוחלטת לכשלונות שהובילו להפסדים בחטיבת ההשקעות בלונדון, וקיבל אחריות על כישלונות כאלה", נאמר בהודעת הבנק היום לאחר שמונה חודשי חקירה. דיימון בן ה-56 כבר כינה את הפרשה, במסגרתה הפסיד הבנק יותר מ-6 מיליארד דולר כתוצאה מהימור כושל על נגזרים, "טעות מבישה".

דו"ח של ג'יי פי מורגן מחודש יולי מצא כי סוחרים בחטיבה בלונדון לא דיווחו כראוי, ככל הנראה במכוון, על הפוזיציות שלהם וניסו להסתיר את הסכום האמיתי של ההפסדים שצברו. ברונו איקסיל, סוחר בלונדון שכונה "הלווייתן מלונדון", צבר פוזיציות עצומות על מדד חוזי ביטוח נגד חדלות (CDS), שעוקב אחרי סל של אג"ח קונצרניות בדרגת השקעה בארה"ב. ההימור הכושל עלה לבנק בהפסדי מסחר של יותר מ-6 מיליארד דולר, על פי ההערכות המעודכנות.

ג'יי פי מורגן דיווח היום על עלייה של 53% ברווחיו ברבעון הרביעי ל-5.69 מיליארד דולר או 1.39 דולר למניה. הכנסות הבנק עלו בתקופה המדווחת ב-10% ל-23.65 מיליארד דולר. אנליסטים ציפו שג'יי פי מורגן ידווח על רווח של 1.16 דולר למניה, עם הכנסות של 24.23 מיליארד דולר. הבנק ספג כמה הפרשות חד פעמיות ברבעון הרביעי, כולל הפרשה בחטיבת המשכנתאות והפרשות הקשורות למסים.

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן, ג'יימי דיימוןצילום: בלומברג
מניית ג'יי פי מורגן בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker