ממשלת גרמניה הורידה התחזית לצמיחה של 0.4% השנה

עם זאת, אמר שר הכלכלה הגרמני כי צמיחתה של הכלכלה הגדולה באירופה צפויה לצבור תאוצה בהמשך השנה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת גרמניה הורידה היום את תחזית הצמיחה שלה לשנה הנוכחית, בעקבות המשבר בגוש היורו שהאט את הסחר העולמי ופוגע ביצוא מהמדינה.

הצמיחה בתמ"ג של גרמניה צפויה להאט השנה ל-0.4%, לאחר צמיחה של 0.7% ב-2012, אמר היום משרד האוצר הגרמני בדו"ח השנתי שלו. "אנו מעריכים שהחולשה שמורגשת בחורף הנוכחי תדעך בהמשך השנה ושכלכלתנו תצבור שוב תאוצה", אמר שר הכלכלה הגרמני, פיליפ רוסלר, בברלין.

גוש היורו, יעד היצוא העיקרי של גרמניה, שקע במיתון בשנה שעברה לאחר שמדינות רבות קיצצו הוצאות בניסיון לרסן את גירעונותיהן, במדיניות צנע שהכבידה על הציבור ועל הצריכה הפרטית. האטה בצמיחה בגרמניה עלולה להקשות על ממשלתה של הקנצלרית אנגלה מרקל לדבוק ביעדי החוב לפי החוקה הגרמנית.

ממשלתה של מרקל לוותה 22.5 מיליארד יורו (30 מיליארד דולר) בשנה שעברה, פחות מתחזיתה ל-28.1 מיליארד יורו. בהתאמה לתנודות בכלכלה ולהשפעות חד פעמיות, הצטמצם הגירעון הפדרלי ל-0.32% מהתמ"ג בשנה שעברה, מעבר ליעד של 0.35% מהתמ"ג ל-2016. הממשלה צופה כי הגירעון המבני יתרחב ל-0.34% מהתמ"ג השנה.

הבנק המרכזי של גרמניה צופה שהכלכלה הגדולה באירופה תימנע ממיתון. בחודש שעבר אמר הבנק כי הכלכלה צפויה להתייצב ברבעון הנוכחי, לאחר צמיחה שלילית ברבעון האחרון של 2012. עם זאת, הוריד הבנק המרכזי של גרמניה את תחזית הצמיחה שלו ל-0.4% השנה, לפני שהצמיחה תואץ ל-1.9% מהתמ"ג ב-2014.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker