המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו בדצמבר בשיעור חד מהצפוי של 0.5%

ב-2012 כולה עלו המכירות ב-5.2%; מדד המחירים ליצרן ירד בדצמבר ב-0.2%; נסיגה נוספת בפעילות הייצור באזור ניו יורק

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו בדצמבר בשיעור חד מהצפוי, הודות למכירות לקראת חג המולד. מנגד, נרשמה ירידה חדה מהצפוי במדד המחירים ליצרן בארה"ב, ופעילות הייצור באזור ניו יורק המשיכה להתכווץ, לפי נתונים שפורסמו היום בארה"ב.

המכירות הקמעוניות בארה"ב עלו בדצמבר ב-0.5%, לאחר שבנובמבר נרשמה עליה בשיעור מתוקן של 0.4%, דיווח משרד המסחר האמריקאי. אנליסטים צפו עליה של 0.2% במכירות. המכירות הקמעוניות בניכוי מכוניות ודלק עלו ב-0.6%, זה החודש השני ברציפות. ב-2012 כולה, עלו המכירות הקמעוניות ב-5.2%, לאחר עליה של 7.9% במכירות ב-2011.

צילום: בלומברג

לגידול בצריכה הפרטית, המהווה 70% מהתמ"ג האמריקאי, תרמו שיפור בשוק העבודה בארה"ב, עליה בהכנסות ומבצעים שבהן יצאו רשתות גדולות לקראת החגים. חנויות רבות הרחיבו את שעות הפעילות מעבר לרגיל בתקופת החגים.

בנפרד, דיווח היום משרד העבודה האמריקאי על ירידה של 0.2% במדד המחירים ליצרן בדצמבר, בהובלת מחירי המזון. מדד הליבה, אשר אינו כולל את מחירי המזון והאנרגיה התנודתיים יחסית, עלה ב-0.1% בדצמבר. אנליסטים צפו כי המדד יירד ב-0.1% בדצמבר, וכי מדד הליבה יעלה ב-0.1%.

מחירי המזון ליצרן ירדו ב-0.9% בדצמבר - הירידה החדה ביותר מאז מאי 2011 - לאחר עליה של 1.3% בחודש הקודם, אשר בין היתר נגרמה בעקבות בצורת חמורה. מחירי האנרגיה ליצרן ירדו ב-0.3% בדצמבר. ב-2012 כולה, עלו המחירים ליצרן בארה"ב ב-1.3% - העליה השנתית המתונה ביותר מאז 2008.

נתון מאכזב שפורסם היום הגיע מכיוון אזור ניו יורק, שם נרשמה נסיגה חודשית שישית ברציפות בפעילות הייצור. מדד אמפייר סטייט של הבנק הפדרלי של ניו יורק, האומר את פעילות הייצור באזור ניו יורק, ירד לרמה של מינוס 7.8 נקודות בינואר, לאחר רמה של מינוס 7.3 בדצמבר. אנליסטים צפו כי המדד יהיה ברמה של מינוס 2.8 בינואר. כל רמה הנמוכה מאפס נקודות מעידה על נסיגה בפעילות הייצור באזור ניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker