השקעות באנרגיות מתחדשות בעולם נפלו בשיעור החד זה עשור

ההשקעות צנחו ב-11% ב-2012 ל-269 מיליארד דולר; סין שבה והדיחה את ארה"ב מתואר המשקיעה המובילה בתחום הודות לזינוק של 20% בהשקעות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

היקף ההשקעות באנרגיות מתחדשות בעולם צנח ב-11% ב-2012 - הנפילה השנתית החדה ביותר זה שמונה שנים לפחות, לפי נתונים שפירסמה היום (ב') חברת המחקר בלומברג ניו אנרג'י פייננס (BNEF).

הנפילה נרשמה על רקע חוסר ודאות בתחום הרגולציה ושינויים במדיניות בשווקים גדולים של אנרגיות מתחדשות דוגמת ארה"ב, ספרד, איטליה והודו, מסרה BNEF, שעוקבת אחרי היקף ההשקעות באנרגיות מתחדשות בעולם מאז 2004.

חשמל סולארי
אנרגיה סולאריתצילום: תומר אפלבאום

היקף ההשקעות באנרגיות מתחדשות בעולם הסתכם בשנה שעברה ב-268.7 מיליארד דולר - הסכום השנתי השני בגובהו מעולם - לעומת סכום שיא של 302.3 מיליארד דולר בשנת 2011. המגזר המוביל במונחי השקעות היה אנרגיה סולארית (142 מיליארד דולר) ואחריו אנרגיית רוח (78.3 מיליארד דולר) וטכנולוגיות לחסכון באנרגיה דוגמת כלי רכב חשמליים (19 מיליארד דולר).

הירידה בהשקעות באנרגיות מתחדשות בעולם בשנה שעברה נרשמה למרות זינוק של 20% בהשקעות בתחום זה בסין, שהסתכמו בשנה שעברה בשיא של 67.7 מיליארד דולר, בעיקר הודות לצמיחה במגזר האנרגיה הסולארית. סין עקפה בכך את ארה"ב ושבה ונהפכה למשקיעה הגדולה ביותר בעולם באנרגיות מתחדשות. היקף ההשקעות בארה"ב שנה שעברה נפל כמעט בשליש לעומת השנה הקודמת, והסתכם ב-44.2 מיליארד דולר.

סין תפסה את מקומה של ארה"ב כמשקיעה הגדולה ביותר בעולם באנרגיות מתחדשות ב-2009, אבל איבדה את הבכורה ב-2011 בעקבות סובסידיות למגזר האנרגיות המתחדשות שאישר ממשל אובמה במסגרת חבילת התמריצים הכלכליים מ-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker