מיהי החברה החדשנית ביותר בעולם?

אפל נבחרה לחברה החדשנית בעולם זו השנה השמינית ברציפות בדירוג של בוסטון קונסלטינג גרופ, ואחריה גוגל וסמסונג

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אפל היא החברה החדשנית בעולם, כך לפי דירוג שערכה חברת הייעוץ האסטרטגי בוסטון קונסלטינג גרופ (BCG). אפל נמצאת במקום הראשון בדירוג, שכולל 25 חברות, מאז 2005. גוגל, שדורגה במקום השני, נמצאת אף היא באותו מקום בדירוג בכל שנה מאז 2006. במקום השלישי דורגה סמסונג, שעלתה מהמקום השמיני שבו דורגה ב-2010.

בוסטון קונסלטינג גרופ (BCG) עורכת מאז 2004 את דירוג החברות החדשניות על פי סקר בקרב יותר מ-1,500 מנהלים בכירים במגוון רחב של מדינות ותחומים. שניים מהמשתנים החשובים ביותר שעליהם ביססה BCG את המחקר הם העדיפות שניתנת לחדשנות והתחזית להגדלת ההשקעה בחדשנות בשנה הקרובה.

צילום: אי-אף-פי

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

חברות טכנולוגיה בולטות במיוחד ברשימה - שבע מתוך עשר החברות החדשניות ביותר הן חברות טלקום וטכנולוגיה. ב-BCG ציינו כי בשל חייהם ההולכים ומתקצרים של מוצרים טכנולוגיים, לחברות בתחום זה יש יותר הזדמנויות להפגין חדשנות. 75% מהנשאלים ששייכים למגזר הטכנולוגיה אמרו כי הם מתכננים להגדיל את ההוצאות על חדשנות - יותר מכל מגזר אחר.

עם זאת, מספרן של חברות הטכנולוגיה ברשימת ה-50 ירד מ-21 ב-2010 ל-15 בלבד בדירוג של 2012. מלבד זאת, ארבע מכל חמש חברות שיצאו מרשימת 25 המובילות הן חברות טכנולוגיה. בין החברות האלה נמצאות נוקיה, נינטנדו ויצרנית הבלקברי RIM.

מיקרוסופט, שהיתה בעשיריה הראשונה ברשימה בכל שנה מאז 2005, דורגה במקום הרביעי, כמו ב-2010. אחריה ניצבת פייסבוק, שזינקה מהמקום ה-43 למקום החמישי. במקום השישי היתה יבמ, שירדה מהמקום השני, ובמקום השביעי דורגה סוני. האייר הסינית נמצאת במקום השמיני, ואחריה אמזון ויונדאי.

טכנולוגיה לא היתה התחום היחיד שבו ישנה התגברות בחדשנות. גם במגזרי הרכב, הקמעונות והתעשייה חברות עושות יותר בתחום החדשנות, לפי BCG. אחת התופעות הבולטות בדו"ח היא התקדמותם בחדשנות של תאגידים גדולים שעוסקים במגוון תחומים, כמו למשל ג'נרל אלקטריק שדורגה במקום ה-16, יונדאי שדורגה במקום העשירי, סימנס שבמקום ה-26 וסמסונג, שזינקה למקום השלישי. התאגידים האלה הגדילו את יכולת החדשנות שלהם כדי להוסיף ערך, לפי הדו"ח.

רמת החדשנות עולה בכל אזורי העולם, לפי BCG. ואולם העלייה החדה ביותר היא בהודו ובמדינות דרום אמריקה. בסין נראתה התחזקות בתחום החדשנות ב-2010, וכעת ישנה האטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker