ג'יי פי מורגן עשוי להאשים את המנכ"ל דיימון בפרשת "הלווייתן מלונדון"

דירקטוריון הבנק שוקל פרסומו של דו"ח שמפנה אצבע מאשימה נגד המנכ"ל בגין אי פיקוח הולם על סוחרי הבנק, בפרשה שהובילה להפסדים של יותר מ-6 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

דירקטוריון ג'יי פי מורגן צ'ייס עשוי לפרסם השבוע דו"ח פנימי שמאשים את מנכ"ל הבנק, ג'יימי דיימון, בפרשה שבה הפסיד הבנק בשנה שעברה 6.2 מיליארד דולר כתוצאה מהימור כושל של סוחר, כך אמרו לבלומברג שני מקורבים לעניין.

הדו"ח הסופי, שמבוסס על ניתוח מקדים שפורסם ביולי, מותח ביקורת על דיימון, כמו גם על סמנכ"ל הכספים דאג בראונסטיין, על סמנכ"לית ההשקעות אינה דרו ועל בכירים נוספים, בטענה כי לא פיקחו כראוי על סוחרים בחטיבה בבריטניה שבנתה פוזיציה גדולה ולא מספיק נזילה בנגזרי אשראי בשנה שעברה, לפי המקורבים. הדו"ח כולל פירוט על כל אחד מהבכירים וחלקו בהפסד.

ג'יימי דיימוןצילום: אי–פי

הדו"ח יוצג לדירקטוריון בפגישתו ביום שלישי הקרוב, ואז יצביעו הדירקטורים בשאלה אם לפרסם את הדו"ח עם פרסום התוצאות הרבעוניות של הבנק למחרת, אמרו המקורות, אשר ביקשו להישאר בעילום שם. ג'ו אוונגליסטי, דובר ג'יי פי מורגן, סירב להגיב לממצאי הדו"ח, ואמר כי חברי הדירקטוריון סירבו אף הם לענות.

הרגולטורים בלונדון ביקשו מג'יי פי מורגן לשמור על הממצאים חשאיים, עד שיוכלו להבטיח שהם תואמים את חוקי הפרטיות האירופיים.

דו"ח של ג'יי פי מורגן מחודש יולי מצא כי סוחרים בחטיבה בלונדון לא דיווחו כראוי, ככל הנראה במכוון, על הפוזיציות שלהם וניסו להסתיר את הסכום האמיתי של ההפסדים שצברו. ברונו איקסיל, סוחר בלונדון שכונה "הלווייתן מלונדון", צבר פוזיציות עצומות על מדד חוזי ביטוח נגד חדלות (CDS), שעוקב אחרי סל של אג"ח קונצרניות בדרגת השקעה בארה"ב - הימור כושל שעלה לבנק בהפסדי מסחר של יותר מ-6 מיליארד דולר, על פי ההערכות המעודכנות.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker