הון-שלטון-משפחתון: כך מקדם ג'ורג' אוסבורן את האינטרסים של חותנו

"אינדפנדנט" חושף כי דיוויד האוול, חותנו של שר האוצר הבריטי, ניצל את קשריו במשרד האוצר ובמשרד החוץ - כדי לקדם אינטרסים של חברה פרטית בה הוא מועסק בשכר ואת העניין העסקי שלו בפיתוח פצלי גז בבריטניה

סוכנויות הידיעות

הלורד דיוויד האוול מגילדפורד הוא דמות מוכרת בצמרת המערכת הפוליטית בבריטניה עוד משנות ה-80, אולם נראה כי מינויו של חותנו, ג'ורג' אוסבורן, לשר האוצר בממשלת קמרון, העניק דחיפה גם לאינטרסים הכלכליים שלו.

העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" חשף כי האוול בן ה-76, ששימש שר תחבורה תחת מרגרט תאצ'ר בשנות ה-80 וכיהן כשר בממשלתו של דיוויד קמרון עד ספטמבר 2012, ניצל את קשריו עם אוסבורן ותפקידו כיועץ במשרד החוץ כדי לקדם אינטרסים שיעשירו את קופתו.

ג'ורג' אוסבורן, של האוצר לשעבר של בריטניה

לפי העיתון הבריטי, לורד האוול משמש יועץ בשכר של חברת הרכבות הגדולה ביפן, JR סנטרל. במהלך 2012 ניצל שר האוצר אוסבורן ביקור בטוקיו כדי להכריז כי החברה, שפיתחה טכנולוגיית הרכבות המהירות, תיטול חלק ב-HS2 - פרויקט תחבורה אסטרטגי שיחבר את לונדון וצפון אנגליה ועלותו הכוללת נאמדת ב-32 מיליארד ליש"ט.

היחסים החמים בין אוסבורן ואביה של אשתו קיבלו בשנה שעברה ביטוי נוסף לאינטרסים כלכליים כבדי משקל. האוול, הבוחן השקעה בטכנולוגיית פצלי הגז המבטיחה, הוקלט ללא ידיעתו על ידי אקטיביסט של גרינפיס כשאמר כי אוסבורן "מפעיל לחצים כבדים" על ראש הממשלה, דיוויד קמרון, לפעול למען השקעות בטכנולוגיות גז חדשות.

האינטרסים הזרים של האוול עובדים שעות נוספות גם בתפקידו כיועץ מיוחד לענייני אנרגיה לשר החוץ, וויליאם הייג. להאוול גישה מלאה למסמכים מסווגים של המשרד ולקשריה הגלובליים של בריטניה, והוא ממומן מכספי מדינה לביקורים רשמיים בחו"ל.

בנובמבר נשלח האוול על ידי הייג לדרום קוריאה לביקור שמטרותיו לא פורטו. הוא גם השתתף בכנס גז ואנרגיה ממשלתי שבו נכח גם שר האנרגיה האזרבייג'ני, ובועידה שערך "רויאל ג'אוגרפיקל סוסייטי" בהשתתפות נסיך נורווגיה ובכירים בענף הנפט הנורווגי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker