הסנאטור שמתנגד למינוי ג'ק לו: לא שר אוצר שיעמוד מול בנקים ותאגידים

"כל מינויי המפתח הכלכליים של הנשיא אובמה היו מוול סטריט; צריך שר אוצר שייצג את המשפחות העובדות"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ברני סנדרס, סנאטור העצמאי (שלא רץ מטעם אחת מהמפלגות הגדולות) שמייצג את מדינת ורמונט בבית העליון של הקונגרס, פירסם הודעה באתר האינטרנט שלו, בה אמר כי לא יצביע בעד מינויו של ג'ק לו, למרות שהאמין כי המינוי יאושר על ידי הסנאט. סנדרס היה תומך גדול מאוד בבחירתו מחדש של הנשיא אובמה, כך שהתנגדותו איננה נובעת ממניעים מפלגתיים.

להלן מכתבו נגד מינויו של לו:

ג'ק לוצילום: אי–פי

"ג'ק לו הוא בבירור אדם אינטליגנטי להפליא, ואני מוריד את הכובע בפני שנותיו הרבות בשירות הציבור בארצנו. אני מאמין כי הסנאט יאשר את מינויו. למרבה הצער, מינויו יאושר ללא תמיכתי. בזמן שבו המעמד הבינוני קורס ומיליוני עובדים מובטלים, אני לא מאמין שהוא האדם הנכון בזמן הנכון לשרת בתפקיד חשוב זה.

"כתומך של הנשיא, אני מודאג ביותר מכך שכל יועציו הכלכליים החשובים מגיעים מוול סטריט. בעיניי, אנו זקוקים לשר אוצר שמוכן לעמוד מול אמריקה התאגידית והלוביסטים החזקים שלה, ולהילחם על מדיניות שתגן על משפחות עובדות בארצנו. אני לא מאמין שמר לו הוא האיש הזה.

"איננו זקוקים לשר אוצר שחושב שהדה-רגולציה של וול סטריט איננה אשמה במשבר הפיננסי. אנו זקוקים לשר אוצר שיעבוד קשה לפרק את המוסדות הפיננסיים הגדולים מכדי ליפול, כדי שוול סטריט לא תוכל לגרום לעוד משבר פיננסי מסיבי.

"איננו זקוקים לעוד שר אוצר שמאמין ב'רפורמת מס חברות שלא תקצץ בגירעון. אנו זקוקים לשר אוצר שמוכן להילחם כדי להבטיח שתאגידים גדולים ורווחיים ישלמו את חלקם ההוגן במסים כדי להפחית את הגירעון וליצור משרות.

"איננו זקוקים לשר אוצר שייעץ לנשיא שעליו לשאת ולתת עם הרפובליקאים על קיצוץ בביטוח לאומי, מדיקר ומדיקייד (תוכניות בריאות ממלכתיות). אנו זקוקים למישהו שיחזק את התוכניות הללו.

"איננו זקוקים לעוד שר אוצר שמאמין כי הסכם הסחר הצפון אמריקאי (NAFTA) או הסחר החופשי עם סין היו טובים לכלכלה האמריקאית. אנו זקוקים למישהו בבית הלבן שעובד באופן יסודי כדי לכתוב מחדש את מדיניות הסחר שלנו כך שתבטיח שנייצא מוצרים אמריקאים, ולא משרות אמריקאיות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker