שובר שמאלה

מושל מדינת ניו יורק נלחם למען שוויון - ללא תקציב מספק

אנדרו קואומו, שנחשב למועמד פוטנציאלי להתמודדות בבחירות לנשיאות ב-2016, הציג בנאומו השנתי הצעות להעלאת שכר המינימום, תוכניות לדיור בר השגה ומענקים לבתי ספר ולנשים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, שבשנתיים הראשונות שלו בתפקיד ביסס את מעמדו כשמרן בענייני תקציב, שינה עמדה והקדיש את רוב נאומו השנתי בפני בית המחוקקים לקידום מדיניות פרוגרסיבית.

קואומו הדמוקרט, שנחשב לאחד המתמודדים הפוטנציאליים לנשיאות ב-2016, הציע להעלות את שכר המינימום במדינה ל-8.75 דולר לשעה, לעומת 7.25 דולר לשעה; מימון ציבורי לבחירות; סטנדרטים מחמירים יותר על פליטות גזי חממה; תוכניות למשרות בתחום האנרגיה הסולארית; תוכנית של מיליארד דולר לדיור בר השגה; מענקים לבתי ספר להארכת יום הלימודים; ותוכנית נרחבת לזכויות נשים, שכוללת חקיקות בנושאי הפלות ושוויון בשכר.

אנדרו קואומוצילום: TheMarker

"אנחנו קהילה המבוססת על עקרונות פרוגרסיבים", אמר קואומו, אשר התחייב כי לא יעלה מסים. "עלינו להישאר הבירה הפרוגרסיבית של ארה"ב". עם זאת, עדיין לא ידוע איך ארה"ב תשלם על התוכנית של המושל. קואומו יציג את התקציב שלו החודש, אך עד שהקונגרס יחליט מה היקף הסיוע שיעניק למאמצי השיקום מהוריקן סנדי, התמונה הפיננסית של המדינה עדיין לוטה בערפל.

קואומו ספג ביקורת מהאגף הימני של מפלגתו על כך שלא הקדיש מספיק תשומת לב לסוגיות שהעלו אנשיו. הליברלים לעומת זאת שיבחו אותו ב-2011 על כך ששכנע את המחוקקים לאשר התרת נישואים חד מיניים. על אף השבחים כעת, השנתיים הראשונות של קואומו בתפקיד התמקדו בעיקר במדיניות תקציבית מתונה שכללה מכסה על העלאות מסי רכוש, קיצוצי הוצאות חדים ומשא ומתן מתמשך עם האיגודים שהוביל לקיצוץ בהטבות פנסיה עתידיות לעובדי מדינה.

כעת, קואומו מדגיש הצעות, חלקן חדשות ואת חלקן כבר הציע בעבר, שמוצאות חן בעיני הבסיס הדמוקרטי שלו. הרפובליקאים גינו את ההצעות. חבר אסיפת הנבחרים הרפובליקאי סטיב כץ כינה את נאומו של קואומו "שבירה חדה שמאלה, אשר מציעה פיתרונות של התערבות ממשלתית לכל הבעיות".

השלכות הסופה בניו ג'רזיצילום: אי–פי

בנאומו התייחס קואומו גם לסוגיית הפיקוח על הנשק בארה"ב. הוא אמר כי "צריך לסיים את הטירוף הזה עכשיו", והוסיף לקול תשואות הקהל: "שכחו את הקיצוניים. אף אחד לא צד עם רובה סער. אף אחד לא צריך עשרה כדורים כדי להרוג צבי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker