המאבק על חברת הכרייה בומי: ניסיון פריצה למחשבי נתניאל רוטשילד

ניסיונות פריצה גם למחשב של יו"ר חברת הכרייה האינדונזית, המסוכסך עם רוטשילד

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר מיזם הכרייה האינדונזי בומי, סאמין טאן, ונתניאל רוטשילד, מייסד שותף של המיזם, היו נתונים לניסיונות פריצה למחשביהם מצד האקרים, לפי שני דו"חות נפרדים של חברות אבטחת אינטרנט שהגיעו לידי סוכנות הידיעות בלומברג.

חשבון הדואר האלקטרוני של טאן "היה יעד ממוקד של מתקפה מתוחכמת ומתמשכת שנועדה לפרוץ למחשב שלו במטרה להשיג מידע", בחודש יולי, לפי דו"ח של חברת קונטקסט אינפורמיישן סקוריטי. רוטשילד, בן 41, אמר היום כי אין לו מידע כלשהו על ניסיון הפריצה למחשב של טאן, אולם ציין כי גם מחשביו היוא נתונים לניסיונות חוזרים ונשנים של פריצה.

רוטשילד ומשפחת בקרי האינדונזית הקימו ביחד מיזם כריית פחם, והחקירות של ניסיונות הפריצה למחשבים באים על רקע החרפה במאבק השליטה על חברת בומי, הנסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר, לקראת אסיפת בעלי המניות של החברה שתיערך בחודש הבא. מאבקים פנימיים בדירקטוריון החברה לצד חקירות שמתנהלות נגדה בלונדון ובאינדונזיה גרמו הן לרוטשילד, בן לשושלת הבנקאים היהודית הידועה, והן למשפחת בקרי, אחת המשפחות העשירות ובעלות ההשפעה באינדונזיה, לנסות לבטל את ההסכם בסך שלושה מיליארד דולר עליו חתמו בשנת 2010. רוטשילד דורש כי טאן יתפטר מתפקיד יו"ר החברה.

דו"ח נפרד של חברת ניתוח טכנולוגיות המידע ויג'ילנטה בספוק, שנכתב בסוף אוקטובר ואשר הגיע היום לידי בלומברג, תיאר כיצד מערכת המחשוב של החברה הפרטית וולאר שבבעלות רוטשלד היתה נתונה ל"ניסיונות פריצה לא מתוחכמים" וכושלים שמקורם היה באינדונזיה ואשר בוצעו בתחילת חודש מאי. הבדיקה של ויג'ילנטה חשפה גם ניסיון כושל לפרוץ לחשבון הדואר האלקטרוני של וולאר שבועצ מבריטניה ב-16 באוקטובר, היום שבו התפטר רוטשילד מדירקטוריון בומי.

נתניאל רוטשילדצילום: בלומברג

"הניסיונות החוזים לפרוץ למחשבים שלי על ידי מישהו הפועל מכתובת בג'קרטה מהווים עבורי מקור לדאגה", אמר רוטשילד לבלומברג. "דבר קיומם של ניסיונות כושלים אלו לפרוץ למערכות טכנולוגיית המידע שלי אושר על ידי מומחה חיצוני מויג'ילנטה. אני יכול גם לאשר כי דיווחים על פעילויות לא חוקיות אלו לרשויות".

רוטשילד, המחזיק ביותר מ-10% ממניות בומי, הקים את החברה יחד עם משפחת בקרי בשנת 2010, כאשר המשפחה האינדונזית העבירה את הבעלות על מכרות פחם באינדונזיה לידיו של השלד הבורסאי וולאר בלונדון, שהוקם על ידי רוטשילד, במסגרת עסקה בהיקף של שלושה מיליארד דולר.

עם זאת, היחסים בין רוטשילד למשפחת בקרי התדרדרו מאז, וגררו סכסוך הנוגע לאופן ניהול החברה. הסכסוך העמיק בחודש אוקטובר, כאשר משפחת בקרי הגישה הצעה לרכישת כמעט כל נכסי הכרייה שבידי בומי. בתגובה, התפטר רוטשילד מדירקטוריון בומי בטענה כי הצעת הרכש לא נתנה יחס הוגן לבעלי המניות. מאז, שב וקרא רוטשילד להתפטרות טאן מתפקיד היו"ר, והשבוע הצליח לאלץ את בומי לכנס אסיפה של בעלי מניות החברה צורך הצבעה על החלפת 12 מתוך 14 חברי הדירקטוריון.

נתניאל רוטשילד, בן 41, צעיר ילדיו של ג'ייקוב רוטשילד - הברון רוטשילד הרביעי - נולד וגדל בבריטניה. הוא צאצא ישיר של מאיר אמשל רוטשילד, שלפני 200 שנה ייסד את השושלת שייעצה למלכים, קיסרים וענקי תעשייה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker