הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב במפתיע לשיא של 7 חודשים

היבוא לארה"ב עלה בנובמבר ב-3.8% לרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל ■ היצוא עלה ב-1%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב בנובמבר, בניגוד לתחזיות, והגיע לרמה הגבוהה ביותר מאז חודש אפריל, לאחר שקמעוניות אמריקאיות רבות צבאו מלאים של סחורות מיובאות לקראת עונת החגים והביקוש למכוניות מיובאות התאושש לאחר הסופה סנדי.

צילום: סי די בנק

הגירעון המסחרי של ארה"ב התרחב בנובמבר ב-15.8% ל-48.7 מיליארד דולר, לאחר שהנתון של חודש אוקטובר תוקן ל-42.1 מיליארד דולר, דיווח משרד המסחר האמריקאי.

הייבוא לארה"ב עלה ב-3.8% ל-231.3 מיליארד דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל, בעוד שהייצוא עלה ב-1% ל-182.6 מיליארד דולר. אנליסטים צפו כי הגירעון יצטמצם בנובמבר ל-41.3 מיליארד דולר, לעומת ההערכה הקודמת לגירעון של 42.2 מיליארד דולר באוקטובר. עם זאת, הם ציינו כי יתכן שהנתונים החודשיים יתוקנו בשל שביתות שהתרחשו לאחרונה בנמלים בארה"ב.

בנפרד, דיווח היום משרד העבודה, כי מחירי הייבוא בארה"ב ירדו במפתיע ב-0.1% בדצמבר, לאחר שנפלו ב-0.8% בחודש הקודם. אנליסטים צפו כי המחירים יעלו ב-0.1%. מחירי הייבוא של הדלק ירדו ב-0.1% בדצמבר לעומת החודש הקודם. בניכוי הדלק, נרשמה גם כן ירידה של 0.1% במחירי הייבוא בחודש שעבר. עבור 2012 כולה, ירדו מחירי הייבוא ב-1.5%, הירידה השנתית הראשונה מאז 2008. מחירי הייצוא ירדו אף הם ב-0.1% בדצמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker