תפוקת הנפט של ארה"ב בשיא של 20 שנה

הזינוק בתפוקה הודות לשיפור שיטות הקידוח ■ העלייה בתפוקה צפויה לגרורו נפילה של כ-25% ביבוא הנפט לארה"ב תוך שנתיים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
סוכנויות הידיעות

תפוקת הנפט של ארה"ב עלתה מעל לרמה של שבע מיליון חביות ביום לראשונה מאז חודש מארס 1993 לאחר ששיפורים בשיטות הקידוח הרחיבו את היקף חיפושי הנפט ברחבי המדינה. ממוצע תפוקת הנפט השבועי עלה לרמה של 7.002 מיליון חביות ביום בשבו שהסתיים ברביעי בינואר, גידול של 1.16 מיליון חביות לעומת השבוע המקביל בשנה הקודמת, מסר היום משרד האנרגיה האמריקאי.

תפוקת הנפט של ארה"ב צמחה בשנה שעברה בקצב המהיר ביותר בתולדותיה לאחר ששימוש בקידוח אופקי ובסדיקה הידראולית אפשרו להגיע לעתודות נפט גולמי שבעבר לא ניתן היה לנצלן. תפוקה מקומית היתה אחראית על 83% מביקוש לאנרגיה בארה"ב בתשעה החודשים הראשונים של שנת 2012, השיעור השנתי הגבוה ביותר מאז שנת 1991, לפי תחזית האנרגיה החודשית של משרד האנרגיה.

צילום: רויטרס

תפוקת הנפט של ארה"ב צפויה לזנק בכמעט 25% תוך שנתיים ולהגיע בשנה הבאה לרמה של 7.92 מיליון חביות ביום - רמתה הגבוהה ביותר זה 26 שנים, לפי תחזית משרד האנרגיה. תפוקת הנפט של ארה"ב, אשר הסתכמה בשנה שעברה ב-6.4 מיליון חביות ביום, צפויה לטפס השנה לרמה ממוצעת של 7.32 מיליון חביות ביום.

בה בעת, צופה משרד האנרגיה נפילה של כ-25% בהיקף יבוא הנפט לארה"ב בין 2012 ל-2014, הודות לעלייה בתפוקה המקומית וגילוי עתודות נרחבות של פצלי שמן. היקף יבוא הנפט לארה"ב נמצא במגמת ירידה מאז שנת 2005, אז הגיע לרמה של 12.5 מיליון חביות ביום. עד שנת 2014, צפוי היקף היבוא לצנוח לרמה של שש מיליון חביות ביום, לפי תחזית משרד האנרגיה. משרד האנרגיה צופה כי המחיר העולמי הממוצע של חבית נפט צפוי לרדת בשנת 2014 ל-99 דולר לחבית לעומת 112 דולר לחבית בשנה שעברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker