משטרת יוון עצרה 80 מפגינים שפלשו לבניין נטוש

המפגינים ניסו לפלוש מחדש לבניין וילה אמאליה במרכז אתונה שפונה לאחרונה, ובתגובה לפעולת המשטרה נכנסו מפגינים אחרים למשרדיה של מפלגת השמאל החברה בקואליציה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משטרת יוון השתמשה היום בכוחות מיוחדים כדי לפזר הפגנה שבה השתלטו עשרות אנשים על בניין נטוש במרכז אתונה. בתגובה, נכנסו מפגינים אחרים למשרדיה של מפלגת השמאל הדמוקרטי החברה בקואליציה. המשטרה דיווחה כי עצרה 80 אנשים לחקירה בשתי התקריות, אשר הסתיימו ללא אירועים חריגים.

התקרית התרחשה שבועות ספורים לאחר שהרשויות ביוון פינו בכוח את הבניין הנטוש, שבו שכנו "פולשים" במשך כ-20 שנה. לדברי המשטרה הבניין, ששמו וילה אמאליה, שימש קבוצות שמעורבות במחאת רחוב אלימה.

הפגנה ביווןצילום: רויטרס

"אני רוצה להבהיר: חברה דמוקרטית לא יכולה לאפשר לכוחות פורעי חוק ולכאוס לפגוע בדרכה של המדינה להתאוששות", אמר השר לסדר ציבורי ביוון, ניקוס דנדיאס. "לפלוש למשרדי מפלגה בפרלמנט - זו פרובוקציה נגד המערכת הדמוקרטית וההרמוניה".

מפלגת השמאל הקיצוני סיריזה, שיושבת באופוזיציה, אמרה כי המשטרה השתמשה ביד קשה מדי והאשימה את הממשלה בכך שהיא מנסה למנף את הניסיון לפלוש מחדש לבניין הנטוש כדי להסיח את תשומת הלב של הציבור ביוון מהבעיות הכלכליות של יוון. "זו אסטרטגיה של מתח, דיכוי והסחת דעת שלא רק שלא פותרת את הבעיה אלא גם יוצרת בעיות חדשות", נאמר בהודעת סיריזה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker