האקזיט הרווחי בתולדות קרלייל: רווח של 4.3 מיליארד דולר

חברת ההשקעה הפרטית האמריקאית מוכרת את שארית החזקותיה בחברת הביטוח השלישית בגודלה בסין בה השקיעה 800 מיליון דולר ■ סך ההכנסות ממכירת המניות: 5.1 מיליארד דולר

לוגו רויטרס
רויטרס

קרלייל האמריקאית, חברת ההשקעה הפרטית השנייה בגודלה בעולם, מתכננת למכור את שארית החזקותיה בצ'יינה פסיפיק אינשורנס (CPIC) - חברת הביטוח השלישית בגודלה בסין - תמורת עד 790 מיליון דולר, ולהשלים בכך את האקזיט הרווחי ביותר על השקעה בתולדותיה.

רווחי קרלייל - שצמצמה את החזקותיה ב-CPIC מספר פעמים במהלך השנתיים האחרונות - מהשקעתה בחברה הסינית צפויים להסתכם ביותר מארבעה מיליארד דולר, או פי ארבעה מההשקעה. במונחי מגזר ההשקעה הפרטית, רווח כפול מהשקעה בהיקף של כמה מאות מיליוני דולרים נחשב לאקזיט מוצלח. בהתאם לכך, השקעתה של קרלייל ב-CPIC היא הצלחה גדולה.

קרלייל מציעה למכירה את 203 מיליון המניות האחרונות של CPIC שעדיין בבעלותה בטווח מחיר של 30-30.3 דולר הונג קונג למניה, לפי פירוט תנאי ההסכם שהגיע לידי רויטרס. מניות CPIC נסחרות בבורסת הונג קונג. ביקוש ער למוצרי ביטוח בסין יחד עם הראלי בשווקים הוביל לזינוק במחיר מניית CPIC, אשר נסקה בכמעט 40% במהלך השנה החולפת.

קרלייל השקיעה ב-CPIC כ-800 מיליון דולר בין השנים 2005-2007 וצברה נתח של 17% מהמניות. החברה החלה למכור את החזקותיה בשלבים החל משלהי שנת 2010, והנתח המוצע כעת למכירה הוא האחרון. הכנסות קרלייל ממכירת מניות CPIC יסתכמו לאחר השלמת מכירת הנתח האחרון ב-5.1 מיליארד דולר. לפי חישובי רויטרס, רווחי קרלייל מההשקעה הם 4.3 מיליארד דולר.

האקזיט שביצעה קרלייל מהשקעתה בחברת שירותי הבריאות האמריקאית HCR מנורקייר אמנם הסתכם בסכום גדול יותר, של 6.1 מיליארד דולר, אולם השקעה מומנה באמצעות הלוואות, והרווח שהניבה לקרלייל היה נמוך יותר מזה של השקעתה ב-CPIC. השקעתה של קרלייל ב-CPIC היתה כולה במזומן.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker