הונאת המשכנתאות של בנק אוף אמריקה: פאני מיי תקבל 10 מיליארד ד'

הבנק הגיע לפשרה עם ענקית המשכנתאות הממשלתית, לאחר שבמהלך העשור הקודם תימחר משכנתאות שמכר לה בערך נמוך מדי ■ נגד הבנק תלויה תביעה אזרחית בסך מיליארד דולר על גרימת הפסדים לבעלי משכנתאות שלא עמדו בתשלומים בין 2007-2009

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק אוף אמריקה הגיע להסדר פשרה עם ענקית המשכנתאות הממשלתית פאני מיי, לאחר שהואשם בגין הונאת משכנתאות בין השנים 2000-2008.

במסגרת הסדר הפשרה, הסכים בנק אוף אמריקה לשלם לפאני מיי 3.6 מיליארד דולר במזומן, ועוד 6.5 מיליארד דולר באמצעות רכישה מחדש של משכנתאות שמכר לה הבנק, לאחר שאלה תומחרו על ידו בערך נמוך מערכן האמיתי.

בנק אוף אמריקהצילום: בלומברג

תשלום הפיצויים צפוי להפחית את רווחי בנק אוף אמריקה בכ-2.7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2012, לפי הודעה שמסר היום הבנק. "הרווחים צפויים להיות חיוביים במידה מתונה ברבעון הרביעי", נמסר.

באוקטובר, הגיש משרד התובע הכללי של מחוז דרום ניו יורק תביעה בהיקף מיליארד דולר נגד בנק אוף אמריקה וחברת המשכנתאות קאנטריווייד שבבעלות הבנק. התובע הכללי טען כי נהלי אישור המשכנתאות המהירים של קאנטריווייד הביאו לאישור משכנתאות פגומות רבות שנמכרו בהמשך לפאני מיי ופרדי מאק.

עקב הפגמים בהליך אישור המשכנתאות, רבים מהלווים לא הצליחו לעמוד במשכנתאות, וכתוצאה מכך נגרמו לפאני מיי ופרדי מאק הפסדים בהיקף של יותר ממיליארד דולר בשל עיקולי בתים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker