אלי וינשטיין הודה בהונאה של 200 מ' ד' בארה"ב; צפוי למאסר

וינשטיין שגדל בישראל והפך לנדבן ידוע בארה"ב הונה רבים בקהילה האורתודוקסית בעיירה האמריקאית לייקווד

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
סוכנויות הידיעות

איש העסקים החרדי אלי וינשטיין הודה בסוף השבוע כי הריץ הונאת השקעות נדל"ן שגרמה להפסדים של 200 מיליון דולר וכן כי עסק בהלבנת כספים, כך לפי נציג התביעה, עו"ד פול פישמן.

המשפט של וינשטיין יתחיל ב-7 בינואר. במסגרת עסקת הטיעון הוא עשוי לקבל עונש מאסר של עד 25 שנים. וינשטיין גם ישלם פיצויים ללקוחותיו. גזר הדין ייקבע ב-2 באפריל.

חשוד במעצר, אילוסטרציה
חשוד במעצר, אילוסטרציהצילום: דרימסטיים

"וינשטיין ניצל את אמון המשקיעים ללא בושה בעזרת מסמכים לנכסים שלא היו בבעלוות, בינהם בעיר בלא קיימת והמשיך לבצע פשעים גם כאשר היה משוחרר בערבות", אמר פישמן. "עם הבטחות שווא להשקעות בטוחות ותרומות נדיבות הוא גנב 200 מיליון דולר ובזבז סכומי עתק על מכוניות יוקרה, תכשיטים וטיולי הימורים. בכך שהשתמש בכספי הלקוחות לרכישת פריטי יודאיקה, שדד וינשטיין את הקהילה שלו".

לפי מסמכי בית המשפט, מיוני 2004 ועד אוגוסט 2011 וינשטיין ניהל מערכת הונאה להשקעות בנדל"ן המבוססת בלייקווד וגרמה להפסדים של מיליוני דולרים למשקיעים. וינשטיין טען בפני המשקיעים, לפי התביעה, כי יש לו מידע פנים בנוגע לנדל"ן שמאפשר לו לרכוש נכסים מתחת למחיר השוק.

מרבית לקוחותיו של וינשטיין הגיעו מהקהילה האורתודוקסית אליה השתייך כך שניצל את מעמדו ואת הידע שהיה לו על הנהלים והמנהגים בקהילה. וינשטיין גדל בירושלים ועזב לפני כ-13 שנים לארה"ב כדי לעסוק בתחום הנדל"ן, הוא הצליח להתעשר מעסקיו בתחום ונודע בתרומותיו הגדולות למפעיל צדקה יהודים שונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום