ה-FDA ייאלץ יצרני מזון לנקוט צעדים מחמירים כדי למנוע זיהום מזון

בין הצעדים שהוצעו: פיקוח מחמיר על מים להשקייה חקלאית, הקמת שירותים כימיים בשדות חקלאיים והפרדה בין מזון מעובד למזון טרי שעלול להכיל חיידקים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מינהל המזון והתרופות (FDA) הציע ביום שישי שני חוקים חדשים למניעת זיהום מוצרי מזון ומוצרים מעובדים הגורמים למחלות אצל אלפי אמריקאים בשנים האחרונות.
ההצעות מציעות שינוי בדרך בה מפקח המינהל על מזון, תהליך שכיום מתבצע לאחר שכבר התגלה הזיהום. חלק מהשינויים כוללים דרישות לתיעוד טוב יותר, תוכנית לטיפול בהתפרצות זיהומים וצעדים למניעת זיהומים מלכתחילה.

ליצרני המזון יהיה מרחב לקביעת ההוצאה לפועל של החוקים אך חקלאים יהיו אחראיים כי המים המשמשים להשקייה עומדים בסטנדרטים מסוימים. חברות העוסקות בעיבוד מזון ייאלצו למצוא דרכים להפריד מזון טרי שעלול להכין חיידקים ממגע עם מזון שבושל.

צילום: יעל רייף

הדרישות החדשות עשויות לכלול דרישה שעובדי חווה ישטפו את ידיהם, התקנת שירותים ניידים בשדות והתחייבות לבישול מזון בטמפרטורה גבוהה מספיק שהורגת חיידקים.
המינהל העריך כי התקנות החדשות יעלו ליצרני המזון עשרות אלפי דולרים בשנה והשאלה כעת היא האם הקונגרס יאשר את הכספים הדרושים מהממשלה כדי לתמוך בתוכנית. אובמה ביקש 220 מיליון דולר לתוכנית בתקציב 2013 אבל מרגרט המבורג, בכירה ב-FDA אמרה כי "כסף הוא עדיין חשש עיקרי".

הממשלה מעריכה כי אחד מכל שישה אמריקאים חולה בעקבות מזון מזוהם בכל שנה. מרביתם מחלימים לחלוטין אך 130 אלף מגיעים לבתי חולים ו-3,000 מתים. ה-DFA מעריך כי החוקים החדשים ימנעו 1.75 מיליון הדבקויות במחלות בכל שנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker