הבנק הוותיק בשווייץ ייסגר עקב סיוע בהעלמת מס

בנק וגלין, שנוסד 35 שנים לפני הכרזת העצמאות של ארה"ב, הודה באישומים שהוגשו נגדו בארה"ב בגין סיוע להעלמת מס בהיקף של עשרות מיליוני דולרים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק הוותיק ביותר בשווייץ הודיע כי ייסגר לאחר שהודה היום באישומים שהוגשו נגדו בארה"ב בגין סיוע ליותר מ-100 אזרחים אמריקאים אמידים, להעלים מסים בהיקף של עשרות מיליוני דולרים על פני קרוב לעשור באמצעות חשבונות בנק סודיים שבהם הוחזקו 1.2 מיליארד דולר.

בנק וגלין, שנוסד בשנת 1741 - 35 שנים לפני הכרזת העצמאות של ארה"ב - הוא הבנק הלא אמריקאי הראשון שמודה בסיוע להעלמות מס במסגרת החקירה בה פתחו הרשויות בארה"ב בשנת 2008.

בנק וגליןצילום: רויטרס

הבנק ישלם קנסות ופיצויים בהיקף של 57.8 מיליון דולר בגין האישומים נגדו המתייחסים לשנים 2002-2010, וגזר הדין הרשמי יינתן על ידי בית המשפט בניו יורק ב-4 במארס. עם זאת, לא ברור האם וגלין יעביר לידי הרשויות בארה"ב את שמות לקוחותיו האמריקאים, דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

וגלין חדל למעשה לתפקד כבנק כבר לפני כמעט שנה, לאחר שאישומים פליליים שהוגשו נגד שלושה מבכיריו הביאו לכך שהבנק מכר בינואר 2011 את כל פעילותו בשווייץ ובמדינות אחרות למעט ארה"ב. בקבות המכירה נותר וגלין אחראי רק על לקוחותיו בארה"ב, ובכלל זה אלו שעמדו במוקד חקירת הרשויות האמריקאיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker