ביל גרוס: "דרקוני האינפלציה אורבים בעתיד; לא להשקיע באג"ח ארוכות"

מנכ"ל פימקו - קרן האג"ח הגדולה בעולם - מזהיר את המשקיעים מפני הסיכונים האינפלציוניים בטווח הארוך הטמונים בתוכניות תמריצים כמו הרחבה כמותית

סוכנויות הידיעות
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ביל גרוס, מנכ"ל פימקו - קרן האג"ח הגדולה בעולם - הזהיר כי על המשקיעים להיות מודעים לסיכונים האינפלציוניים בטווח הארוך הטמונים בתוכניות תמריצים לכלכלה כמו הרחבה כמותית מוניטרית (QE).

"תוכניות מימון ממשלתיות כמו הרחבה כמותית של ימינו, או בועת הים הדרומי של אנגליה בראשית המאה ה-18, בסופו של דבר תמיד נגמרו רע", כתב גרוס בתחזית ההשקעות החודשית שלו שפורסמה היום באתר האינטרנט של פימקו.

ביל גרוס, פימקוצילום: בלומברג

הסיכון הטמון בהגדלת מאזני 6 הבנקים המרכזיים הגדולים בעולם בסכום כולל של 6 טריליון דולר מאז תחילת שנת 2009 "בא לידי ביטוי בצורת אינפלציה ושחיקת ערך המטבעות או ביחס זו לזו, או ביחס לסחורות שההיצע שלהן אינו בלתי מוגבל כמו נפט או זהב", כתב גרוס.

משקיעים צריכים להימנע מרכישת אג"ח ארוכות, מכיוון שההשפעות האינפלציוניות של הצעדים שבהם נקט הבנק הפדרלי יורגשו כנראה רק בעוד שנים, ובמקום זאת להתמקד בניירות ערך לטווח קצר ובינוני שנהנים ממדיניות הבנק המרכזי, הוסיף גרוס.

"למרות שהם אינם צפויים לירוק אש בשנת 2013, הדרקונים האינפלציוניים אורבים אי שם בטווח שנים שאורכו כאורך האג"ח הארוכות. צריך להימנע מהן ולהגביל את אורך האג"ח לקצר עד בינוני".

רכישות האג"ח שמבצעים הבנקים המרכזיים אמנם תמכו תחילה במחירים של נכסים ברמת סיכון גבוהה יותר, כמו מניות, אך עלולים בסופו של דבר לפגוע בהם ככל שצעדי ההרחבה הכמותת "יתבררו כיותר ויותר בלתי יעילים" בכל הקשור לעידוד הפעילות הכלכלית, כתב גרוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker