מגה אפלואד: ממשלת ארה"ב שיקרה לבית המשפט

לטענת האתר, התובעים השיגו צווי חיפוש באמצעות שקרים והסתרת מידע חיוני

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ממשלת ארה"ב שיקרה לבית משפט על מנת להשיג צווי חיפוש לשרתי מחשבים בווירג'יניה שבבעלות Megaupload.com, לטענת האתר המואשם בביצוע קשירת הקשר להפרת זכויות יוצרים הגדול בתולדות ארה"ב. לדברי החברה במסמכים שהוגשו אתמול בבית משפט פדרלי בוירג'יניה, ממשלת ארה"ב ביקשה את שיתוף הפעולה של מגה אפלואד בחקירה, והחברה הסכימה, כיוון שלא הייתה מודעת לכך שהיא במוקד החקירה.

"הממשלה הגיעה לבית המשפט עם תיאור סלקטיבי ומעוות" על מנת להשיג צווי חיפוש", נאמר במסמכים שהוגשו אתמול. "הממשלה הונתה את בית המשפט במכוון, וכשלה בדיווח על מידע חיוני שהיה יכול לנקות את החברה מאשם", ובעקבות זאת בית המשפט חתם על צווי החיפוש, נאמר עוד.

קים דוטקום עם שחרורו למעצר בית, השבועצילום: אי-פי

כתב אישום נגד קים דוטקום, מייסד מגה אפלואד, הוגש בגין "מגה קונספירציה", כפי שכינו זאת התובעים האמריקאיים. התובעים טוענים כי האתר הניב רווח בסך יותר מ-175 מיליון דולר תמורה לתוכן פיראטי - ספרים, סרטים, מוסיקה ותוכנה. אם יורשע, הו עומד בפני כ-20 שנות מאסר על כל אחד מאישומי הפשע המאורגן והלבנת ההון שבכתב האישום.

מגה אפלואד הגישה את המסמכים אתמול במסגרת בקשה לקחת חלק בשימוע בוירג'יניה בנוגע לתוקף צווי החיפוש האמריקאים. שופט בניו זילנד פסק כי הצווים ששימשו את המשטרה במדינה זו לשם חיפוש בביתו של קים דוטקום, היו רחבים מדי, ולפיכך לא תקפים. דוטקום, שנעצר במגוריו באוקלנד בניו זילנד בינואר שעבר, שוחרר למעצר בית ומחכה לדיון בהסגרתו שנקבע למארס הקרוב.

הרשויות בארה"ב סגרו את אתר מגה אפלואד ללא כל התרעה לפני כשנה, לאחר שהוגשו אישומים נגד 7 אנשים, בהם דוטקום על הפרת זכויות יוצרים - עבירה שהעונש המירבי עליה הוא 5 שנות מאסר. חודש לאחר מכן, הורחבו האישומים.

לדברי הרשויות האמריקאיות, הן הודיעו למגה אפלואד ביוני 2010 כי השרתים שחכרה בוירג'יניה כללו 39 העתקים בלתי חוקיים של סרטים המוגנים בזכויות יוצרים. לטענתם, 36 מהסרטים עוד היו בשרתים בנובמבר 2011. מגה אפלואד טוענת כי התביעה ציירה את מגה אפלואד כמרדנית וסוררת, שסירבה להסיר את התוכן הבלתי חוקי. "האמת, כפי שהממשלה יודעת היטב, שונה בתכלית". מגה אפלואד הותירה את התוכן בשרתים, כיוון שהממשלה אמרה לה לו לעשות דבר שיחשוף את קיום החקירה, לדברי החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker