הייצור בארה"ב חזר לצמוח; הייצור באירופה ממשיך להתכווץ

ירידה מפתיעה בהוצאות הבנייה בארה"ב בנובמבר; מדד פעילות הייצור בארה"ב התאושש משפל של 3.5 שנים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סוכנויות הידיעות

הפעילות במגזר הייצור בארה"ב חזרה לצמוח בדצמבר, אבל המשיכה להתכווץ באירופה, והוצאות הבנייה בארה"ב ירדו במפתיע בנובמבר, לפי נתוני מקרו כלכליים שפורסמו היום (ד') משני צדי האוקיאנוס האטלנטי.

הוצאות הבנייה בארה"ב ירדו בנובמבר ב-0.3% לאחר עלייה של 0.7% באוקטובר, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. כלכלנים צפו גידול חד יותר של 0.6% בנובמבר לאחר עלייה של 1.4% שעליה דווח במקור באוקטובר.

מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב עלה בדצמבר לרמה של 50.7 נקודות לעומת רמה של 49.5 נקודות בנובמבר, שהיתה רמתו הנמוכה ביותר מאז יולי 2009. כלכלנים צפו עלייה מתונה יותר של המדד לרמה של 50.4 נקודות. מדד מעל לרמה של 50 נקודות משקף צמיחה בפעילות הכלכלית, ואילו מדד מתחת לרמה זו מצביע על התכווצות בפעילות.

מוקדם יותר היום, מסרה חברת המחקר מרקיט כי מדד פעילות מגזר הייצור בארה"ב עלה בדצמבר לרמה של 54 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר זה שבעה חודשים - אך פחות מהנתון הראשוני של 54.2 נקודות.

באירופה פורסמו היום נתונים שהצביעו על כך שפעילות הייצור בגוש היור המשיכה להתכווץ. מדד פעילות הייצור בגוש היורו ירד בדצמבר לרמה של 46.1 נקודות לעומת רמה של 46.2 נקודות בנובמבר, מסר היום מחברת המחקר מרקיט. נתונים ראשוניים של דצמבר הצביעו על מדד גבוה יותר של 46.3 נקודות. מדד פעילות הייצור של גרמניה, הכלכלה הגדולה באירופה, ירד בדצמבר לרמה של 46 נקודות לעומת נתונים ראשוניים שהצביעו על מדד של 46.8 נקודות. 

צילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker