אלכוהול, קורקינטים והוליווד: אובמה מתחנף לאמריקאים

מלבד שינויים במס הכנסה אובמה הצליח להכניס להסכם החדש שאושר היום גם המשך סיוע למפיקי הסרטים בהוליווד וסיוע לתעשיית האספרגוס

סיון פינגולד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ב-2 בינואר אישר הקונגרס האמריקאי את ההסכם שאמור למנוע מכלכלת ארה"ב להכנס למיתון. "המצוק הפיסקלי" - שורה של העלאות מס וקיצוצים בתקציב הממשלה נמנע חלקית בעזרת ההסכם שכלל 157 עמודים. מלבד התקנות העוסקות במס על עשירים, מסי חברות ועוד, נכנסו אל ההסכם עוד שישה סעיפים שבוושינגטון לא רצו לוותר עליהם והם פחות ידועים לציבור.

1. מגדלי האספרגוס בארה"ב מקבלים החל מ-2008 סיוע על אובדן הכנסה כתוצאה מירידה בגודל שוק האספרגוס. בהסכם הנוכחי ניתן פטור למגדלי האספרגוס מהעלאות מס חדשות

אובמה במסיבת עיתונאים בנושא המצוק הפיסקלי, לפי מספר ימיםצילום: רויטרס

2. פטור ממס על רום מפורטו ריקו

ארה"ב מסבסדת את יצרניות הרום בפורטו ריקו ובאיי הבתולה - שני אזורים התלויים כלכלית בייצור זה. "הקלת מס הרום" שהוארכה כעת עד לשנת 2014 עלתה למשלמי המסים 262 מיליון דולר בין 2010 ל-2012. כאשר רום מגיע לארה"ב ארה"ב מקבלת עבורו בלו (בדומה למס המוטל על הדלק) אך עבור רום המגיע מפורטו ריקו ואיי הבתולה, 98% מהמסים הללו מוחזרים חזרה לאזורים הללו כדי שיושקעו מחדש בתעשיית הרום.

3. זיכוי במס לכלי רכב חשמליים בעלי 2 או 3 גלגלים

ההסכם מאריך את תוקף זיכויי המס עבור כלי רכב חשמליים כמו קורקנט חשמלי. ההקלה נכללה בתקנות ההתאוששות של ארה"ב שנכנסו לתוקף בתקופת המשבר הפיננסי ב-2009 והן מכסות כ-10% מעלות כלי הרכב המדוברים.

4. סעיף 317 בהסכם מרחיב את התקנות לתמיכה בתעשיית הבידור. התקנות אושרו לראשונה ב-2004, הוארכו ב-2008 וכעת הוארכו שוב עד לסוף 2013. במסגרת התקנות, הפקות קולנוע וטלוויזיה שעולות פחות מ-15-20 מיליון דולר יקבלו הקלת מס על רווחיהם.

5. פחם אינדיאני

אובמה הודיע כבר ב-2008 כי הוא עומד לצמצם את תעשיית הפחם בארה"ב ולעודד תעשיות אנרגיה ירוקות יותר. עם זאת, תעשיית הפחם הממוקמת בשטחי שמורות אינדיאניות נותרה נפרדת והיא מקבלת סיוע ותמיכה. בהסכם הנוכחי הגדיל אובמה את אורך תוקף הסיוע למכרות הפחם האינדיאנים.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker