בית הנבחרים שלל סיוע בסך 60 מיליארד דולר לשיקום מנזקי סנדי

הקונגרס ה-112 של ארה"ב יתפזר ועם כינוס הקונגרס ה-113 מחר תהליך החקיקה יתאפס, מה שצפוי לעכב את העברת הכספים החיוניים למאמצי השיקום לאחר ההוריקן

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

הצעת החוק של הסנאט עבור חבילת סיוע בסך כ-60 מיליארד דולר לאזור שנפגע מההוריקן סנדי בסוף אוקטובר נתקעה בבית הנבחרים, ועשויה להידחות למושב הקונגרס הבא.

שני בתי הקונגרס יצאו אתמול (ג') לפגרה בת יום, לאחר . מחר יתכנס הקונגרס מחדש - אך בהרכב החדש, שלאחר הבחירות. התחלפות הקונגרס תדרוש התחלת תהליך החקיקה מאפס, מה שצפוי לעכב את העברת הכספים החיוניים למאמצי השיקום, בייחוד במדינות ניו ג'רזי, ניו יורק וקונטיקט, שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהסופה.

תושבי שכונת בריזי פוינט ההרוסה בקווינס, ניו יורקצילום: אי–פי

נראה שחבילת הסיוע נפלה קורבן לתזמון גרוע - היא הגיעה בעת שהמשא ומתן על חבילה שתמנע סדרה של העלאות מסים וקיצוצים אוטומטיים בתקציב היה בשיאו. כאשר נפוצה השמועה כי הנהגת הרפובליקאים בבית הנבחרים אינה מתכוונת להעלות להצבעה את חבילת הסיוע, סדרה של מחוקקים מניו יורק ומניו ג'רזי יצאו נגדה בפומבי. "פשוט לא ניתן להגן על החלטה שכזו", אמר חבר בית הנבחרים פיטר קינג, רפובליקאי מלונג איילנד. "מוטלת עלינו חובה מוסרית לקיים את ההצבעה".

גם בסנאט הביעו חוסר שביעות רצון. "חוסר הנכונות אפילו לאפשר להצעת החוק לעלות להצבעה היא אכזרית, ועל יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר לשקול מחדש החלטתו", אמר הסנאטור הדמוקרטי צ'רלס שומר מניו יורק.

צפון קרוליינהצילום: אי–פי

החבילה נועדה לכסות שלל צרכים, מסיוע לבעלי בתים ועסקים שנפגעו, ועד השקעה בתשתיות, מערכות תחבורה, בתי ספר ומבני ציבור אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker