כלכלנים: בריטניה תאבד את דירוג האשראי המושלם שלה

על רקע שינויי התקציב שהכין ג'רוג' אוסבורן ל-2013 אחת משלוש הסוכנויות הגדולות צפויה להוריד את דירוג האשראי של הממלכה ל-AA

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בריטניה צפויה לאבד את דירוג האשראי המושלם שלה השנה, כך לפי כלכלנים רבים הצופים שאחת משלוש סוכנויות דירוג האשראי הגדולות תודיע השנה כי הסיכון בהלוואה לבריטניה הפך לגדול יותר. הורדת הדירוג צפויה לאחר ששר האוצר ג'ורג' אוסבורן הודיע כי מדיניות הצנע תמשך שמונה שנים נוספות, עד 2018, ולא רק חמש שנים כפי שנאמר במקור.

שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורןצילום: אי–פי

אותם הכלכלנים אף הסכימו כי בעולם בו מרבית המדינות המפותחות נמצאות בקושי מסויים, תהיה השפעה מועטה להורדת הדירוג בכל הנוגע לאשראי הבריטי. כמו ארה"ב וצרפת, שכבר ספגו הורדות דירוג מ-AAA ל-AA. ברינטניה עדיין תהיה מקלט מבטחים למזומנים זרים ותמשיך להנות מריביות נמוכות.

אבל שיעורי צמיחה נמוכים והגדלת החובות מסתכמים לסיכון גדול יותר ומשמעותו כי שנת 2013 תהיה קשה יותר עבור בריטניה מכפי שהיה צפוי. המשרד לאחריות תקציבית הוריד לאחרונה את תחזיות הצמיחה של בריטניה ל-2013 ל-1.2%, ירידה לעומת תחזית קודמת של 2%.

מבחינת התקציב, 2013 תהיה מאופיינת על ידי קיצוצים בתקציבי הרווחה הצפויים להכנס לתוקף לאחר ההתמקדות הראשונית שתהיה בהעלאות מסים (המע"מ צפוי לעלות בבריטניה ל-20%).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker