בנקים בלונדון חוששים כי פרישת בריטניה מהאיחוד האירופי תזיק להם

הבנקים שמודאגים ביותר הם בנקים צרפתים וגרמנים - שלהם פעילות ענפה בסיטי של לונדון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כמה מהבנקים הגדולים בסיטי של לונדון חוששים מכך שעזיבתה של בריטניה את האיחוד האירופי תמיט עליהם אסון ותסכן את הביטחון בהתאוששות הכלכלית, דיווח "סאנדיי טלגרף". 

אנשי עסקים ובנקאים בכירים ששוחחו עם "טלגרף" אמרו כי ישנה אי נחת לגבי תוכניותיה של ממשלת בריטניה לקיים משאל עם שבו אחת האפשרויות תהיה עזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי. "הסוגיה כולה עלולה לערער מאוד את היציבות בסיטי", אמר אחד מהם. "הם מסתכנים במשחק עם עתידה של הכלכלה הבריטית ב-30 השנים הבאות".

דויטשה בנק
דויטשה בנקצילום: בלומברג

לפי "טלגרף", הבנקים הזרים הגדולים בלונדון מודאגים ביותר לגבי האפשרות של עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי. ל-BNP פאריבה וסוסייטה ז'נרל הצרפתים ולדויטשה בנק הגרמני יש נוכחות עסקית משמעותית בלונדון, ובכירים בסיטי סבורים שהממשלות במדינות אלה יפעילו עליהם לחץ להחזיר חלק מפעילותם למדינות האם. "אתם באמת חושבים שממשלת גרמניה תאפשר לדויטשה לפעול בדיוק באותו אופן אם בריטניה תהיה מחוץ לאיחוד האירופי?" שאל בכיר באחד הבנקים הזרים.

בנקים אמריקאים כמו ג'יי פי מורגן, גולדמן סאקס ומריל לינץ' מעסיקים אלפי עובדים בבריטניה, וכך גם בנקים יפנים. בכירים בבנקים אומרים שאחת הסיבות שפעילות בנקי ההשקעות הזרים בלונדון התרחבה כל כך מהר היא משום שהבירה הבריטית היא זירה עיקרית למסחר ביורו. אם בריטניה תהיה מחוץ לאיחוד האירופי, הסברה היא שפרנקפורט תיהפך לאטרקטיבית יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker