פיץ': המצוק הפיסקלי עלול לגרום לארה"ב לאבד הדירוג המושלם

חברת דירוג האשראי עשויה להוריד את דירוג האשראי של ארה"ב בשנה הבאה אם לא ייפתר משבר התקציב

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

חברת דירוג האשראי פיץ' הזהירה היום כי גברו הסיכויים לכך שארה"ב תאבד את דירוג האשראי המושלם שלה במקרה שלא יושג הסכם למניעת תרחיש "המצוק הפיסקלי" - העלאות מסים וקיצוץ רוחבי בתקציב הממשל בהיקף של 600 מיליארד דולר שייכנסו לתוקף באופן אוטומטי בתחילת 2013.

"כשלון המאמצים להימנע ממצוק פיסקלי יגביר את חוסר הוודאות ביחס למדיניות התקציבית, ויגרור את כלכלת ארה"ב באופן בלתי נמנע למיתון מיותר", נאמר בתחזית העולמית לשנת 2013 שפירסמה היום פיץ'. "דבר זה עלול לשחוק את פוטנציאל הצמיחה והיציבות הפיננסית בטווח הבינוני. בתסריט זה, קיימת סבירות גוברת לכך שארה"ב תאבד את דירוג האשראי AAA".

צילום: אי-פי

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

פיץ' מעניקה כיום לארה"ב דירוג אשראי מושלם עם תחזית דירוג שלילית. חברת דירוג האשראי סטנדרד אנד פור'ס (S&P) כבר שללה את דירוג האשראי המושלם של ארה"ב באוגוסט 2011, ומעניקה כעת דירוג של AA פלוס לארה"ב.

פיץ' הוסיפה כי השגת הסכם לתוכנית רב שנתית לצמצום הגירעון בתקציב הממשל ארה"ב עשוי לאפשר לארה"ב לשמור את דירוג האשראי המושלם שלה. עם זאת, "כשלון הניסיונות לגבש אסטרטגיית צמצום תקציבי אמינה במהלך שנת 2013 עשויה להביא לכך שארה"ב תאבד את דירוג האשראי AAA".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker