לוגו בלומברג
בלומברג

הכלכלה העולמית נמצאת במצב הטוב ביותר מזה שנה וחצי, עם שיפור בתחזיות לכלכלת סין והערכות שארה"ב תצליח להימנע מהמצוק הפיסקלי, כך לפי סקר שערכה בלומברג בקרב משקיעים.

בסקר, שנערך בין 862 משקיעים מרחבי העולם, תיארו שני שלישים מהם את מצב הכלכלה העולמית כיציב או משתפר. זוהי עלייה לעומת קצת יותר ממחצית שהשיבו כך בסקר בחודש ספטמבר, והשיעור הגבוה ביותר מאז מאי 2011.

ברק אובמה וג'ו ביידן. ארה"ב מציעה את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותרצילום: רויטרס

ארה"ב היתה במקום הראשון - רבעון שמיני ברציפות - בתשובה לשאלה אילו שווקים יציעו את הזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר בשנה הבאה. סין דורגה במקום השני, לאחר שבסקר של ספטמבר נסוגה למקום הרביעי. את האיחוד האירופי רואים המשקיעים כשוק הגרוע ביותר מבחינת תשואות.

מניות הן סוג ההשקעה המועדף על המשקיעים, לפי הסקר, שנערך ב-27 בנובמבר. יותר מאחד מכל שלושה מהם צפו שמניות יניבו את התשואות הטובות ביותר בשנה הקרובה, וקרוב למחצית מהמשקיעים אמרו כי בכוונתם להגדיל את חשיפתם למניות בששת החודשים הקרובים, עלייה לעומת 40% בספטמבר. נדל"ן הגיע למקום השני: פחות מאחד מכל חמישה משקיעים ציין את שוק הנדל"ן לחיוב - השיעור הגבוה ביותר מאז שבלומברג החלה לקיים את הסקר הרבעוני ביולי 2009. אג"ח, לעומת זאת, צוינו כסוג ההשקעה הגרוע ביותר.

40% מהמשקיעים צופים שהבנק הפדרלי ימשיך לרכוש אג"ח מגובות משכנתאות עד 2014, בסבב השלישי של ההרחבה הכמותית. 75% מהם צופים שנשיא ארה"ב ברק אובמה יגיע להסכם עם מנהיגי הקונגרס שימנע את המצוק הפיסקלי - העלאות מסים וקיצוצים תקציביים בשווי של 607 מיליארד דולר שייכנסו לתוקף ב-1 בינואר.

המשקיעים בסקר הביעו דאגה לגבי ההתפתחויות במזרח התיכון. 40% אמרו כי הסיכוי לכך שישקיעו במצרים ירד מאז שנשיא מצרים מוחמד מורסי נכנס לתפקיד ביולי. מחצית מהמשקיעים אמרו שהם לא צופים פעולה צבאית נגד איראן ב-2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker