מייסד מרקסטון לא ירצה עונש מאסר בגין פרשת השוחד

אליוט ברוידי נידון רק למאסר על תנאי בעקבות שיתוף הפעולה עם התביעה שהוביל להרשעת החשב הכללי לשעבר של מדינת ניו יורק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מייסד והיו"ר לשעבר של קרן ההשקעה הפרטית מרקסטון, אליוט ברוידי, שהודה לפני כשלוש שנים בהעברת תשלומי שוחד בהיקף של מיליון דולר לבכירי קרן הפנסיה של עובדי מדינת ניו יורק, בהם אלן הבסי, לשעבר החשב הכללי של מדינת ניו יורק, הצליח לחמוק מעונש מאסר לאחר ששלשום נגזר עליו עונש מאסר על תנאי.

ברוידי הודה בדצמבר 2009 בהענקת שוחד וטובות הנאה לארבעה מבכירי קרן הפנסיה של מדינת ניו יורק בתמורה למתן אפשרות לקרן מרקסטון לנהל 250 מיליון דולר מכספי קרן הפנסיה של מדינת ניו יורק (pay to play). בין טובות ההנאה שהעניק היו תשלום בסך 75 אלף דולרים לכיסוי הוצאותיו של הבסי וקרובי משפחתו בטיולים בישראל ובאיטליה, וכן תשלום בסך 90 אלף דולר לכיסוי הוצאות מחיה וטיפול רפואי של בת זוג של אחד מעוזריו של הבסי.

צילום: אי–פי

בתמורה לשיתוף הפעולה של ברוידי, שהביא להטלת עונש של ארבע שנות מאסר על הבסי, ניתנה השבוע אפשרות לברוידי למשוך את הודאתו בעבירות החמורות יותר שביצע, ולהודות במקומן בעבירות קלות יותר.

ברוידי, שהיה צפוי לעונש של עד ארבע שנות מאסר, קיבל השבוע עונש על תנאי בהמלצת התביעה הודות לשיתוף הפעולה שלו. מועד קביעת גזר הדין של ברוידי נדחה זמן רב כדי לאפשר לו להחזיר 18 מיליון דולר שקרן מרקסטון הרוויחה מעמלות בין השקעה עבור קרן הפנסיה של ניו יורק. לאחר שברוידי שילם את הסכום במלואו, גזר עליו בשני שופט בית המשפט העליון של מדינת ניו יורק, בארט סטון, עונש מאסר על תנאי.

ברוידי, שייסד את מרקסטון יחד עם הישראלים רון לובש ואמיר קס, התפטר מתפקיד יו"ר הקרן לאחר מעצרו בפרשה. קרן מרקסטון עצמה הסכימה במקביל לשלם 18 מיליון דולר לתובע הכללי של ניו יורק במסגרת הסכם ליישוב האישומים נגדה.

ברוידי והבסי, שעתיד להשתחרר בחודש הבא מהכלא בגין התנהגות טובה, לאחר ריצוי כשנה וחצי מאסר בלבד, נמנו על שמונה אנשים שנגדם הוגשו אישומים פליליים בפרשה. כמו כן, למעלה מ-20 חברות השקעה שהיו מעורבות בפרשה הסכימו לשלם סכום כולל של 170 מיליון דולר כדי ליישב אישומים שהוגשו נגדם בעקבות הפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום