אובמה פונה למריסה מאייר וללויד בלנקפיין כדי לדון ב"מצוק הפיסקלי"

הפגישה של אובמה עם מנהיגי המגזר העסקי מגיעה יום לאחר שמנהיג הרוב בסנאט הביע פסימיות לגבי התקדמות המגעים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מנהיגי הקהילה העסקית בארה"ב, הממשיכים להפעיל לחץ על הממשל לפתור את סוגיית "המצוק הפיסקלי", יגיעו לבית הלבן, יום לאחר שמנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, הארי ריד, אמר כי לא נרשמה כמעט התקדמות במגעים לטיפול בסוגיה.

מנכ"ל גולדמן סאקס, לויד בלנקפיין, הוא אחד המנהלים שישתתפו היום בפגישה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. כמוהו יגיעו לבית הלבן גם פרנק בלייק מהום דיפו, מריסה מאייר מיאהו, קן פרייז'ר ממרק, ומוכתר קנט מקוקה קולה.

לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן סאקסצילום: בלומברג

אובמה מנסה לרתום את הקהילה העסקית לתמוך בהצעה שלו להאריך את הטבות המס למעמד הבינוני ולתת לתוקף הטבות המס לעשירים לפוג. בנפרד, ייפגש היום יו"ר בית הנבחרים הרפובליקאי, ג'ון ביינר, עם בלנקפיין ומנכ"לים נוספים.

אובמה מנהל משא ומתן עם הקונגרס בניסיון למצוא דרכים להימנע מה"מצוק הפיסקלי", העלאות מסים וקיצוצים תקציביים בשווי יותר מ-600 מיליארד דולר שייכנסו לתוקף באופן אוטומטי בינואר. ואולם אתמול אמר ריד כי לא חלה כמעט כל התקדמות במגעים. "אין כמעט התקדמות עם הרפובליקאים, וזה מאכזב אותי", אמר ריד לכתבים בוושינגטון אתמול.

עם זאת, דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר לכתבים אתמול כי לא נכון לומר שהמגעים בין הבית הלבן למנהיגי הקונגרס קרסו. הוא אמר כי אובמה שוחח עם ביינר בטלפון במהלך סוף השבוע. "הצוות שלנו ממשיך בדיונים עם העמיתים בקונגרס בעניין הזה ומן הראוי, עליי לומר, שהן הנשיא והן מנהיגי הקונגרס יקיימו דיונים לא רק בינם לבין עצמם אלא גם עם הציבור בארה"ב", הוסיף קרני.

מנהיגי המגזר העסקי בארה"ב עשו מאמצים בשבועות האחרונים להפעיל לחץ על הממשל לפתור את בעיית ה"מצוק הפיסקלי", בין היתר בקמפיין Fix the Debt ובשורה של פרסומות באמצעי התקשורת. אתמול נפגש אובמה עם בעלי עסקים קטנים בבית הלבן, והוא מתכנן לנסוע למפעל צעצועים בפנסילבניה ביום שישי כדי לצבור תמיכה נוספת בהצעותיו לפיתרון סוגיית "המצוק הפיסקלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום