אל תבכי ארגנטינה

פיץ' הורידה את דירוג האשראי של המדינה

סוכנות דירוג האשראי הורידה את דירוגן של אג"ח שהונפקו לפי החוק הבינלאומי ל-CC - שמונה רמות מתחת לדירוג השקעה בגין חשש מחדלות פירעון

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה את דירוג האשראי של ארגנטינה, בטענה כי היא עלולה להגיע לחדלות פירעון, לאחר ששופט בארה"ב פסק כי המדינה לא תוכל לעמוד בתשלום האג"ח שהנפיקה בעקבות חדלות הפירעון הקודמת, אם לא תשלם לנושיה עד 15 בדצמבר.

דירוג האשראי של האג"ח של ארגנטינה שהונפקו לפי החוק הבינלאומי הורד ל-CC, שמונה רמות מתחת לדירוג השקעה, לעומת דירוג B, הודיעה פיץ'. הדירוג על האג"ח שמונפקות לפי החוק של ארגנטינה הורד ל-B מינוס, לעומת B.

בואנוס איירוסצילום: ביזנס אינסיידר ו-askmen.com

השופט תומס גרייסה פסק ב-21 בנובמבר כי ארגנטינה חייבת לשלם 1.33 מיליארד דולר לנושיה אשר דחו את תנאי שני הסדרי החוב של המדינה, לפני שתבצע תשלום ריבית של 3 מיליארד דולר למחזיקיהן של ני"ע בחודש הבא. פיץ' אמרה כי אם ארגנטינה לא תעמוד בתשלום על ניירות ערך העוקבים אחר צמיחתה הכלכלית, הדבר ייחשב לחדלות פירעון על אג"ח של המדינה אשר הונפקו לפי החוק הבינלאומי.

ממשלת ארגנטינה ונושים פנו אתמול מבית משפט פדרלי לערעורים בניסיון להתנגד לפסיקת השופט. משרד האוצר של ארגנטינה כתב בהודעת אימייל כי החלטתו של גרייסה אינה הוגנת וכי הקונגרס ידון בתרחיש שבו מי שלא הסכימו לתנאי הסדר החוב דורשים אותם תנאים כמו מי שקיבלו את ההסדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker