המצוק הפיסקלי מתקרב והמגעים לפתרון לא מתקדמים

נציגי קונגרס רפובליקאים מתבצרים בעמדתם נגד העלאת מסים על עשירי אמריקה, בעוד שנשיא ארה"ב לא מוכן לסגת מהצעתו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, פתח אתמול במאבק ציבורי כדי להשיג תמיכה להצעתו להעלות מסים לעשירי ארה"ב, אבל השיחות מול חברי הקונגרס נשארו במבוי סתום כדי למנוע את המצוק הפיסקלי - העלאת מסים אוטומטית וקיצוץ בהוצאות הממשלתיות החל בתחילת ינואר.

מנהיגי ארגוני העסקים הקטנים בארה"ב ערכו אתמול פגישה של שעה עם אובמה בבית הלבן והביעו תמיכה בתוכניות שלו להותיר את שיעורי המס למעמד הביניים ברמתם ולהעלות את שיעורי המס על העשירונים העליונים.

ברק אובמהצילום: רויטרס

בעלי העסקים הקטנים לחצו על אובמה "להיאבק כדי להשאיר את הקלות המס על מעמד הביניים", אמר לו פרינס, בעלים של חנות מוסיקה במונטנה. "מה שמגדיל את מספר המשרות בארה"ב זה צרכנים שמוציאים כסף, והאדם הממוצע זקוק לאותם 2,000-3,000 דולר בשנה בכיס שלו כדי להניע את הכלכלה", הוסיף פרינס.

חברי קונגרס רפובליקאים מעוניינים להמשיך בהקלות המס שנכנסו לתוקף לפני כעשר שנים בתקופת ממשלו של הנשיא ג'ורג' וו. בוש – כולל למשקי בית שמכניסים יותר מ-250 אלף דולר בשנה. הם אומרים כי העלאת מסים על העשירים תפגע בהשקעות וביצירת מקומות עבודה דווקא בזמן ששיעורי האבטלה גבוהים.

חברי קונגרס דמוקרטים לא הראו אתמול סימני נסיגה מהתוכנית של אובמה על העלאת מסים לעשירים. אבל שני הצדדים ריככו מעט את עמדותיהם. הרפובליקאים הראו נכונות לשקול העלאה במס ההכנסה והדמוקרטים הורידו את ההתנגדות שלהם בנוגע לעמדת הרפובליקאים על תוכנית הבריאות מדיקייר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום