העיתון "פייננשל טיימס דויטשלנד" יפסיק לצאת לאור בעוד שבועיים

ההוצאה לאור של העיתון הגרמני החליטה אתמול כי ייסגר ב-7 בדצמבר, 12 שנה לאחר היווסדו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הנהלת "פייננשל טיימס דויטשלנד", הגרסה הגרמנית של היומון הפיננסי, החליטה כי העיתון יפסיק לצאת לאור בעוד שבועיים, 12 שנה לאחר שנוסד, כך לפי העיתון הבריטי "גרדיאן".

ההודעה פורסמה לאחר שאתמול דנו בהוצאה לאור של "פייננשל טיימס דויטשלנד" בעתידו של העיתון. בסיום של הפגישה לא פורסמה הודעה רשמית אך עובדים בעיתון אמרו ל"גרדיאן" כי נאמר להם שהעיתון ייסגר ב-7 בדצמבר. בהוציאה לאור לא הסכימו להגיב לדיווח.

צילום: בלומברג

סגירת העיתון היתה צפויה, ועובדיו הביעו פסימיות כבר בתחילת השבוע. "אין אדם אחד בכל המערכת שמאמין שהעיתון ימשיך לצאת", אמר לרויטרס ביום שלישי עיתונאי שעבד בו מאז נוסד פייננשל טיימס הגרמני בשנת 2000. אדם אחר תיאר את האווירה כ"בית השרוי באבל".

למהדורה הגרמנית של היומון הכלכלי הבריטי היתה תפוצה יומית של כ-102 אלף עותקים. ב-2008 מכרה חברת פייננשל טיימס 50% מהעיתון לקבוצת G+J הגרמנית. כשהושק בגרמניה לפני 12 שנים ניער העיתון את שוק העיתונות עם עיצוב מודרני, פרספקטיבה כלכלית בינלאומית וסגנון כתיבה משוחרר. עם זאת, לא רק שהוא לא הצליח להרוויח, אלא חובותיו תפחו והלכו, עד שהסתכמו בכ-250 מיליון יורו מאז שנת 2000.

"שוק התקשורת הגרמני עומד בפני משבר מבני, בכל הכוח", אמר אחד מהכתבים בעיתון לרויטרס. "במשברים קודמים, הקשיים של העיתונים היו קשורים לקשיים בכלכלה. הפעם הכלכלה מצליחה, אולם העיתונות והפרסום מידרדרים. אנחנו לא הראשונים למות ולא נהיה האחרונים".

בשבוע שעבר הגיש העיתון "פרנקפורטר רונדשאו", שבשליטת המו"לית דומונט שאוברג, בקשה לפשיטת רגל, 67 שנים אחרי שנוסד. דומונט רונדשאו היא גם אחת מבעלי 'הארץ'. בהודעה שמסרה המו"לית, נכתב כי ירידות בהיקף הפרסום והפסדים שנובעים מהדפסת העיתון הובילו אותו לפשיטת רגל. תפוצתו של העיתון ירדה בשנים האחרונות מ-400 אלף עותקים לכ-120 אלף - השנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker