סוכנויות הידיעות

ענקית האנרגיה הבריטית BP צפויה לשלם את הקנס הגבוה בהיסטוריה של ארה"ב, במסגרת הודאתה באישומים נגדה בגין דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010 שהביא להרג של 11 איש ולנזק אדיר לסביבה, דיווח הלילה "פייננשל טיימס". משרד המשפטים של ממשלת ארה"ב עשוי להודיע כבר היום (חמישי) על הסכם שנחתם עם BP, מצטט רויטרס שני מקורות המקורבים למגעים.

עם זאת, אין מדובר בסוף הפרשה מבחינת BP, שכן היא צפויה לעמוד בפני אישומים מצד גופים אזרחיים ורשויות ממשלתיות מקומיות, מסרו ל"פייננשל טיימס" שני מקורות. BP קיוותה לרכז את כל האישומים הפליליים והאזרחיים נגדה תחת הסכם אחד, אולם השיחות בין גופים שונים נתקלו במחלוקות.

אסדת קידוח נפט של BP במקסיקוצילום: בלומברג

בספטמבר הגיש משרד המשפטים של ארה"ב מסמכים חדשים לבית המשפט ובו תיאר דוגמאות למה שהוא מכנה "רשלנות חמורה והתנהגות בלתי הולמת מכוונת". המסמכים החדשים מציגים את העמדה הניצית ביותר עד עכשיו שנקטה ממשלת ארה"ב בניסיון להטיל את האחריות על BP לדליפת הנפט הגדולה בהיסטוריה של ארה"ב. אם תימצא BP אשמה ברשלנות חמורה, הפיצויים האזרחים שהיא תשלם עשויים לקפוץ בעד פי ארבעה ל-21 מיליארד דולר.

הקנס הגבוה ביותר ששולם לממשלת ארה"ב עד היום היה ב-2009, כאשר ענקית התרופות פייזר שילמה קנס של 1.2 מיליארד דולר כחלק מהסכם שחתמה עם משרד המשפטים האמריקאי בשל שיווק לא חוקי של תרופה אנטי-דלקתית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker