סנדי פגעה במכירות הקמעוניות בארה"ב: ירדו בשיעור החד ביותר מאז יוני

המכירות ירדו בשיעור חד מהצפוי של 0.3%; מדד המחירים ליצרן ירד במפתיע ב-0.2%

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רונית דומקה
רונית דומקה

המכירות הקמעוניות בארה"ב ירדו באוקטובר בשיעור החד ביותר מאז יוני, לאחר שהסופה סנדי שפקדה את החוף המזרחי של ארה"ב הותירה צרכנים רבים בבתיהם ומנעה מהם לערוך קניות. בנפרד, דווח על ירידה מפתיעה במדד המחירים ליצרן בארה"ב באוקטובר, וכן על גידול במלאי העסקי ובמכירות העסקים בארה"ב.

המכירות הקמעוניות ירדו באוקטובר ב-0.3% לעומת ספטמבר, דיווח משרד המסחר האמריקאי. בהשוואה לאוקטובר שעבר, נרשמה עלייה של 3.8% במכירות. העלייה של חודש ספטמבר תוקנה כלפי מעלה לעליה של 1.3%, לעומת עלייה של 1.1% שעליה דווח בתחילה.

צילום: גטי אימג`ס

ירידה נרשמה במכירות ברוב המגזרים, אך מכירות המכוניות נפגעו בצורה הקשה ביותר, וירדו ב-1.5%. בניכוי מגזר הרכב, נותרו המכירות ללא שינוי. בתחנות הדלק נרשמה עליה של 1.4% במכירות, ואילו ברשתות המרכולים עלו המכירות ב-0.8%.

סנדי, הסופה האטלנטית הגדולה בהיסטוריה, מנעה מקונים רבים להגיע לחנויות באוקטובר. הביקוש למכוניות ירד לקצב של 14.2 מיליון באוקטובר, לאחר שהסופה פגעה בחוף המזרחי דווקא באחת העונות העמוסות ביותר במגזר. עם זאת, יצרניות הרכב אמרו כי הן צופות שידביקו את קצב הביקוש עד סוף השנה.

בנפרד, דיווח היום משרד העבודה האמריקאי על ירידה של 0.2% במדד המחירים ליצרן בחודש אוקטובר, בעיקר בשל ירידה בעלויות דלק וכלי רכב. הירידה היתה בניגוד לתחזיות, שצפו עליה של 0.2% במחירים ליצרן. בהשוואה לאוקטובר 2011, נרשמה עליה של 2.3% במדד.

בניכוי מחירי המזון והאנרגיה, נרשמה ירידה של 0.2% במחירים, בהשוואה לחודש ספטמבר. מחירי האנרגיה ליצרן ירדו ב-0.5% בחודש שעבר, בעוד שמחירי המזון הסיטונאיים עלו ב-0.4%.

עוד בחזית המקרו כלכלית: המלאי העסקי בארה"ב גדל בספטמבר ב-0.7% לאחר עלייה של 0.6% באוגוסט, מסר היום משרד המסחר האמריקאי. מכירות העסקים זינקו ב-1.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker