התאוששות בשוק הנדל"ן האמריקאי: עליית מחירים ב-81% מהערים

דו"ח איגוד סוכני הנדל"ן הלאומי הצביע על עלייה ב-120 ערים על רקע ירידה בהיצע הבתים למכירה

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

מחירי הבתים ב-81% מהערים האמריקאיות התאוששו ברבעון השלישי, לפי דו"ח של איגוד סוכני הנדל"ן הלאומי בארה"ב (NAR). המחירים עלו ב-120 מבין 149 הערים הנבדקות ברבעון.

ברבעון השני נרשמו עליות מחירים ב-110 ערים. המחירים עלו ב-5% בספטמבר לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, העלייה החדה ביותר מאז יולי 2006, לפי חברת נתוני הנדל"ן קור לוג'יק.

המחירים מטפסים משפל של 6 שנים, הודות להצטמצמות בהיצע הבתים למכירה. נכון לסוף הרבעון השלישי, 2.32 מיליון בתים קיימים עמדו למכירה, 20% פחות לעומת השנה הקודמת, לפי חברת ריאלטורס.

המחיר החציוני של בית פרטי היה 186,100 דולר ברבעון השלישי, עלייה של 7.6% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, לדברי ריאלטורס. בתים מעוקלים היוו 23% מהעסקות ברבעון, לעומת 30% ברבעון השלישי ב-2011.

בפיניקס, אריזונה, נרשמה העלייה החדה ביותר במחירים - 35%. בקייפ קורל שבפלורידה נרשמה עליית מחירים של 28%, ובאקרון אוהיו - 27%. הירידה החדה ביותר נרשמה בראליי שבקרוליינה הצפונית - 16%. יורק בפנסילבניה רשמה ירידה של 9.4%, ובינגהמטון בניו יורק רשמה ירידה של 6.6% במחירי הבתים.

בנפרד, דיווח הבנק הפדרלי כי הצרכנים האמריקאים הגדילו את חובותיהם בספטמבר, חודש שני ברציפות. הגידול בספטמבר, 11.4 מיליארד דולר, היה גדול מתחזיות כלכלנים. גם העלייה באשראי הצרכנים באוגוסט תוקנה כלפי מעלה, ל-18.3 מיליארד דולר. ברבעון השלישי כולו גדל אשראי הצרכנים בקצב שנתי של 4%. את העלייה הוביל גידול בהלוואות הסטודנדטים. חובות כרטיסי האשראי ירדו בספטמבר ב-2.9 מיליארד דולר, לאחר עלייה באוגוסט.

בתים למכירה במחוז לודון שבצפון וירג'יניהצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום