לראשונה בתולדותיה: דירוג האשראי של טורקיה הועלה לדרגת השקעה

פיץ' הפכה לראשונה מבין שלוש חברות דירוג האשראי הגדולות שמעניקה למדינה דירוג בדרגת השקעה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

דירוג האשראי של טורקיה הועלה היום בראשונה בתולדותיה לדרגת השקעה - מהלך שמשמעו כי משקיעים מוסדיים רבים יותר עתידים להשקיע במדינה.

חברת דירוג האשראי פיץ' העלתה את דירוג האשראי את דירוג האשראי ארוך הטווח של טורקיה מדרגת BB פלוס לדרגת BBB מינוס, והפכה בכך לראשונה מבין שלוש חברות דירוג האשראי הגדולות בעולם - סטנדרד אנד פור'ס (S&P), מודי'ס ופיץ' - שמעניקה למדינה דירוג בדרגת השקעה.

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן צילום: אי-פי

"פיץ' מעריכה כי כלכלת טורקיה נמצאת בדרכה לשוב לשיעור צמיחה בר-קיימא, לאחר שהצליחה לצמצם את הגירעון בחשבון השוטף ולהוריד את רמת האינפלציה", נאמר בהודעת פיץ'. "בשלב מסוים סביר להניח שצפוי זעזוע ממימון חיצוני או מיתון. עם זאת, פיץ' מעריכה כי המאזנים הכספיים האיתנים של ממשלת טורקיה, הבנקים ומשקי הבית, והגמישות הכלכלית ובשערי החליפין, מספקים הגנה מפני אפשרות שהזעזועים יתרחבו לכדי משבר פיננסי רחב יותר".

שר האוצר של טורקיה, מהמט סימסק, בירך על החלטת פיץ' להעלות את דירוג האשראי של ארצו, וכתב בציוץ באתר המיקרובלוגינג טוויטר כי ההחלטה היא תוצאה של יציבות פוליטית ומקרו כלכלית שנרשמה במהלך העשור שבו הממשלה הנוכחית נמצאת בשלטון. "העלאת דירוג האשראי לדרגת השקעה תתמוך בתחזיות הצמיחה שלנו ואפילו תשפר את הצמיחה מעבר לכך", כתב סימסק. ממשלת טורקיה צופה כי שיעור הצמיחה השנתי של הכלכלה המקומית עתיד לגדול ל-5% עד שנת 2014, לעומת צמיחה של כ-3% כיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker