סילביו ברלוסקוני נידון לארבע שנות מאסר בגין העלמת מס

ראש ממשלת איטליה לשעבר הועמד לדין יחד בכירי אימפריית המדיה שלו, מדיה-סט, במשפט עבירות מס שנמשך שש שנים ■ נאסר עליו לשמש בתפקיד ציבורי שלוש שנים

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
בלומברג
סוכנויות הידיעות

בית משפט באיטליה גזר היום על ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, עונש של ארבע שנות מאסר בגין העלמת מס. ברלוסקוני, העומד בראש אימפריית המדיה מדיה-סט, הועמד לדין יחד עם 10 אנשים נוספים במשפט עבירות המס שנמשך שש שנים. בית המשפט גם אסר על ברלוסקוני, בעליו של מועדון הכדורגל האיטלקי מילאן, לשמש בתפקיד ציבורי כלשהו למשך שלוש שנים. ברלוסקוני, אשר הכחיש את האישומים נגדו, צפוי לערער על גזר הדין.

התביעה במשפט דרשה להטיל על ברלוסקוני עונש של שלוש שנים ושמונה חודשי מאסר, ועונש של שלוש שנים וארבעה חודשי מאסר על יו"ר מדיה-סט, פדלה קונפלניירי. ברלוסקוני ושאר הנאשמים הואשמו בכך שקשרו קשר לבצע את רכישת זכויות השידור של סרטים וסדרות טלוויזיה מארה"ב עבור רשתות טלוויזיה של מדיה-סט - חברת הטלוויזיה הפרטית הגדולה באיטליה - באמצעות שורה של חברות קש שהוקמו לצורך כך במקלטי מס, ואשר הגישו דיווחים פיננסים כוזבים כדי לחמוק מתשלומי מס.

סעיפי אישום נוספים בגין הונאה חשבונאית ודיווחים כוזבים בדו"חות כספיים, נדחו על הסף על ידי בית המשפט בשל התיישנות.

המשפט החל ביולי 2006, אולם הוקפא לתקופה בשל חוק החסינות שאושר באיטליה, ובוטל מאז על ידי בית המשפט החוקתי של איטליה, אשר מנע הגשת אישומים נגד ברלוסקוני כל עוד הוא משמש כראש ממשלה.

ב-15 השנים האחרונות, ברלוסקוני הועמד לדין באיטליה אין ספור פעמים על רקע פעילותו העסקית. בכל המקרים, הוא תמיד הכחיש את האישומים נגדו וטען כי עומדים מאחוריהם מניעים פוליטיים. בכל המשפטים נגדו עד היום, הוא זוכה או שהאישומים נגדו בוטלו בשם התיישנות העבירות.

ברלוסקוני, בן 76, הודיע שלשום כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לראשות ממשלת איטליה. ברלוסקוני התפטר מראשות הממשלה בנובמבר 2011 על רקע לחץ גובר על איטליה מצד השווקים, לנקוט בצעדים לצמצום נטל חובותיה.

ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני צילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker