הנציבות האירופית דחתה את ההצבעה לקביעת מכסות לאיוש נשים בחברות באירופה

ויויאן רדינג, בכירה בנציבות: "אלחם כדי שהחוק יעבור, ברור שתהיה התנגדות אך אירופה תרוויח מאישור החוק"

סוכנויות הידיעות
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות
ניו יורק טיימס

הנציבות האירופית דחתה את הצבעה בנוגע להצעה לפיה 40% מהמושבים בדירקטוריונים יוקצו לנשים. ויויאן רדינג, בכירה בנציבות הממונה על נושא השוויון המגדרי הסכימה אתמול להציג שינויים מינורים שיאפשרו גמישות עבור הממשלות בסנקציות נגד חברות שלא יעמדו במכסות עד 2020. ברגע האחרון אמש החליטו הנציבים לדחות את ההצבעה בחודש.

רדינג צייצה בחשבון הטוויטר שלה: "כמובן שתהיה התנגדות מסויימת, אך אירופה תרוויח מהרכב מגוון יותר של דירקטוריונים". רדינג הוסיפה כי תילחם כדי שהחוק יעבור.

ויויאן רדינגצילום: בלומברג

בשני בערב, ניסו בכירים בנציבות לשכנע את המתנגדים אך באותו הזמן לשמור על עיקרי התוכנית המקורית. הנושא פיצל את האיחוד כאשר לפי הדיווח ב"פיננשל טיימס" 11 מהנציבים מתנגדים להצעה בעוד רק 8 מתכוונים להצביע בעדה.

מבחינה מדינית - בריטניה, הולנד, מלטה, צ'כיה, לטביה ובולגריה מתנגדות בעיקר לסנקציות שיוטלו על מי שאינו מצליח לעמוד בדרישות בטענה כי יש צורך בזמן נוסף לביצוע מטלה זו. בין המדינות התומכות ברדינג נמצאות צרפת, איטליה, אוסטריה ובלגיה. בין הנציבים שתומכים ברדינג נמצאים אולי רן, הממונה על העניינים המוניטריים; מישל ברניה, האחראי  על הנושאים הפיננסיים וכן האחראי על נושא התחרותיות בנציבות, חואקין אלמוניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker