מחיר ההונאה: ארמסטרונג צפוי להפסיד 30 מיליון ד' מנטישת ספונסרים

רוכב האופניים שהושעה לכל החיים בעקבות דו"ח סמים חמור כבר ספג אתמול את ביטול חוזהו עם נייקי; גם הסכמי חסות שלו עם ריי-באן וחברות מזון אנרגיה צפויים להתבטל

בלומברג
נדן פלדמן
בלומברג
נדן פלדמן

רוכב האופניים האמריקאי לאנס ארמסטרונג, שהושעה לכל החיים מהענף בעקבות פרשות הסמים בהן היה מעורב, צפוי להפסיד כ-30 מיליון דולר בעקבות ביטול הסכמי החסות שלו עם נייקי וחברות אחרות. כך העריך בפני בלומברג סוכן ספורטאים.

לאנס ארמסטרונגצילום: אי–פי

לדברי סטיב רוזנר, סוכן שחקנים שבין לקוחותיו נמנים כוכב הכדורסל לשעבר האקים אולג'ואן ושחקן הבייסבול לשעבר קאל ריפקין, ההפסדים הצפויים לארמסטרונג כוללים הסכמי חסות נוכחיים, הסכמים עתידיים ודוברות של ארגונים וחברות.

אתמול הודיעה נייקי על ביטול חוזה החסות שלה עם ארמסטרונג, לשעבר אלוף הטור דה-פראנס, ששבעת תאריו במירוץ נשללו ממנו והוא הושעה לצמיתות בעקבות דו"ח חמור של הרשות למלחמה בסמים בספורט שפורסם לפני שבוע. "בשל ראיות בלתי עבירות לכאורה שלאנס ארמסטרונג היה מעורב בנטילת סמים בלתי חוקיים והטעה את נייקי במשך יותר מעשור, אנחנו נאלצים להיפרד ממנו בעצב גדול", נמסר בהודעת החברה. 

החוזה בוטל זמן קצר לאחר שארמסטרונג עצמו הודיע על פרישה מתפקיד יו"ר עמותת "ליבסטרונג" אותה הקים לפני 15 שנים לאחר שהחלים מסרטן, שנועדה לסייע בטיפול לחולים במחלה. קרן לאנס ארמסטרונג הוקמה ב-1997 וגייסה מאז כ-500 מיליון דולר לטובת טיפול ותמיכה בחולי סרטן. הקרן תיכננה את חגיגות 15 השנים להיווסדה בסוף השבוע הקרוב.

נייקי, שאימצה את ארמסטרונג מ-1996, חתמה עימו ב-2010 על חוזה חדש בן חמש שנים, במסגרתו סיכמה ענקית הספורט לשלם לקרן "ליבסטרונג" לפחות 7.5 מיליון דולר מדי שנה מהכנסות הקרן ממוצרים נלווים, כמו צמיד היד הצהוב שהפך לסימן ההיכר של ארמסטרונג. חברות נוספות שחתמו על הסכמי חסות עם ארמסטרונג ושוקלות לבטל אותם הן לוקזוטיקה גרופ, בעלת מותגי ריי-באן ואוקלי, ושתי חברות מזון האנרגיה האני סטינגר ו-FRS.

ב-2010 הרוויח ארמסטרונג 21 מיליון דולר, סכום שהפך אותו לספורטאי ה-50 המרוויח בעולם ולרוכב האופניים העשיר ביותר, לפי נתוני מגזין "פורבס".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ