תקופת הנעילה הסתיימה: נועם גוטסמן מופסד על הנייר 70 מיליון דולר

תקופת הנעילה על מכירת מניות ענקית הקרנות מאן גרופ שקיבלו בכירי GLG לאחר רכישתה הסתיימה; מניית מאן איבדה שני שליש משווייה תוך שנתיים

סוכנויות הידיעות

בכירי קרן הגידור GLG - נועם גוטסמן הישראלי, עמנואל רומן ופייר לגרנג' - יכולים, החל מהיום, למכור חלק מהמניות של ענקית הקרנות הבריטית מאן גרופ, שקיבלו בתמורה למניות GLG, שהיו בבעלותם בעת רכישת GLG על ידי מאן גרופ לפני שנתיים.

תקופת הנעילה הראשונה, שבסיומה מורשים השלושה למכור עד שליש ממניותיהם, הסתיימה אתמול. מאן גרופ, חברת קרנות הגידור הבורסאית הגדולה בעולם, רכשה באוקטובר 2010 את קרן הגידור GLG, שבראשה עמד הישראלי גוטסמן, לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר. עם זאת, מאז המיזוג צנח מחיר מניית מאן ממחיר של 264 פני למחיר של כ-90 פני כיום, לאחר שבמהלך הקיץ האחרון כבר צלל מחירה לרמה של 60 פני.

עקב הנפילה במחיר המניה, מסתכם ההפסד על הנייר של גוטסמן, רומן ולגרנג' ב-220 מיליון דולר, מהם 70 מיליון דולר של גוטסמן, שמחזיק ב-41.9 מיליון מניות של מאן. לגרנג', בעל המניות השלישי בגודלו במאן, מחזיק ב-69 מיליון מניות של מאן, ואילו רומן מחזיק ב-19.5 מיליון מניות.

אתר חדשות העסקים ValueWalk דיווח כי לגרנג' ורומן אינם מתכננים למכור את מניותיהם, ואף לא היו מודעים כלל לכך שתקופת הנעילה על החזקותיהם הסתיימה, אמרו מקורות המקורבים אליהם. לא ניתן היה להשיג את תגובתו של גוטסמן.

מאן גרופ יעד רכישה?

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח בשבוע שעבר כי מאן גרופ עשויה להירכש על ידי חברת ההשקעה הפרטית האמריקאית בלאקרוק. הדיווח דחף את מניית מאן גרופ לזינוק תוך יומי של כמעט 7% בבורסת לונדון למחיר של 96 פני - שיא של חמישה חודשים.

בלאקרוק, שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר במאן גרופ, עשויה לעמוד בראש קבוצת משקיעים אשר תגיש הצעת רכש עבור מאן גרופ לפי מחיר של 140 פני למניה, דיווח בשבוע שעבר "דיילי מייל" מבלי לציין מה המקור לידיעה.

עם זאת, האנליסט פיטר לנרדוס מחברת RBC הטיל ספק באמינות הדיווח. "זה אפשרי, אבל לא סביר", כתב לנרדוס בדו"ח למשקיעים ביום רביעי שעבר. "איננו רואים את ההיגיון ברכישת חברה שהתשואות של הקרנות שלה הם פחות טובות מאלו של מתחרותיה המרכזיות, ואשר המשקיעים מושכים ממנה את השקעותיהם", הוסיף.

היקף הנכסים שמנהלת מאן גרופ צנח ל-52.7 מיליארד דולר בסוף חודש יוני לעומת 71 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, לאחר שהקרן הגדולה ביותר של החברה - AHL - הניבה תשואות נמוכות מאלו של מתחרותיה ולאחר שמשבר החוב בגוש היורו פגע בהכנסותיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker