האיש העשיר בעולם מצא דרך לעשות כסף מסיוע לעניים

איל ההון המקסיקני קרלוס סלים משלשל לכיסו 10 דולר, בכל פעם שאזרח אמריקאי מקבל בחינם מכשיר סלולרי מהממשל האמריקאי - במסגרת תכנית לייפליין שהחלה כבר ב-1984

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מסתבר שקרלוס סלים, איל התקשורת המקסיקני והאדם העשיר בעולם, מצליח להרוויח הרבה מאוד כסף גם כשמדובר בסיוע לעניים, ובתיווכה של ארה"ב.

בכל פעם שאזרח אמריקאי מקבל לידיו טלפון סלולרי באמצעות תכנית לייפליין של הממשל האמריקאי, שמעניקה מכשירי סלולר בחינם לבעלי הכנסות נמוכות, חברת טראקפון שבבעלות סלים המקסיקני מקבלת 10 דולר. כך חשפה רשת פוקס האמריקאית. הרשת מדווחת גם כי מנכ"ל החברה, פרדרריק פולאק, הוא תורם מרכזי לקמפיין הנשיאות של אובמה.

קרלוס סלים
קרלוס סלים

תכנית לייפליין עלתה לכותרות לאחרונה, לאחר שתומכת של אובמה שהונצחה בוידאו אמרה כי היא תצביע לנשיא בבחירות הקרובות משום שהיא קיבלה בזכותו טלפון סלולרי בחינם. אולם למרות שהקרדיט ניתן לאובמה, לייפליין החלה כבר ב-1984, כאשר רייגן היה הנשיא. ב-1996 הרחיב ביל קלינטון את התוכנית לטלפונים סלולריים, לאחר בחירתו מחדש כנשיא.

הדיווח לפיו קרלוס סלים, שהונו האישי נאמד ב-69 מיליארד דולר, מרוויח מיליונים מהתכנית, צפוי להחריף את הביקורת על האדם ששולט בשוק הסלולר והמדיה במקסיקו ובמדינות נוספות באמריקה הלטינית. סלים שולט בחברות הסלולר טלמקס ואמריקה מוביל, והינו בעל אחזקות גם בקמעונות, מסעדות וטלוויזיה, וכן במוציאה לאור ניו יורק טיימס.

סלים הואשם השנה בהתנהלות מונופליסטית במקסיקו, וצרכנים איימו להחרים חברות טלפון שבבעלותו בגלל התנהגות פוגענית כלפי הלקוחות. "ההתנהגות המונופוליסטית של קרלוס סלים עלו לכלכלה המקסיקאית ביוקר והיוו נטל על העם במקסיקו ובאמריקה הלטינית", אמר נציג אחד הארגונים, VAMOS יונידוס USA.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום